×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rzadziej z Poznania do Frankfurtu
Od 4 maja liczba lotów z Poznania do Frankfurtu zmniejszy się. Z systemu rezerwacyjnego Polskich Linii Lotniczych LOT wynika, że po tej dacie nie będzie kontynuowane poranne połączenie LO401.

Jeśli rejs faktycznie zniknie z siatki połączeń LOT-u, będzie to poważne zmniejszenie częstotliwości lotów z Poznania do Frankfurtu. Obecnie polski przewoźnik wykonuje dwa loty dziennie (obsługiwane przez EuroLOT). Dodatkowo, raz dziennie lata Lufthansa.Maszyna wykonująca lot LO401 (wylot o 8 rano) spędza noc na płycie lotniska w Poznaniu. Skasowanie rotacji do Frankfurtu najprawdopodobniej będzie oznaczać likwidację jednego z wieczornych połączeń z Warszawy (LO3941 i LO3955). Samolot, który przylatuje wieczorem ze stolicy, rano leci do Frankfurtu.

Na tę chwilę wszystkie wieczorne połączenia LOT-u do Poznania - dwa rejsy z Warszawy i jeden z Monachium - są w systemie rezerwacyjnym przewoźnika. Jednak z uwagi na napięty harmonogram lotów regionalnych i krajowych polskiej linii, kasowanie tras wydaje się możliwe. Zmniejszenie liczby rejsów do Frankfurtu może spowodować zwiększenie oferowania Lufthansy na tej trasie. Po skasowaniu porannego lotu Poznań pozostanie bez dogodnego połączenia dowożącego pasażerów tranzytowych do Frankfurtu.

Dominik Sipiński
Fot. Piotr Bozykgość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie