×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Centrum transferów LOT
PLL LOT uruchomiły dwa centra transferu na lotnisku Chopina w Warszawie, które mają usprawnić obsługę pasażerów tranzytowych.

Jedno ze stanowisk "LOT Transfer Center" usytuowane jest w strefie Schengen na poziomie odlotów w pobliżu wyjścia nr 25 i 26, drugie znajduje się w strefie non-Schengen obok wyjścia nr 19 i 20. Dostępne są one dla pasażerów transferowych oraz lokalnych, którzy znaleźli się w strefie tranzytowej, a zmiana ich trasy podróży oraz czas oczekiwania na połączenie nie wymagają jej opuszczenia.

W centrum pasażerowie będą mogli wymienić bilet, zmienić trasę przelotu, otrzymać kartę pokładową na dalszy odcinek podroży, uzupełnić informacje wymagane przepisami amerykańskimi, a w razie zakłóceń rejsów otrzymać także przysługujące im świadczenia bez konieczności odbierania bagażu i opuszczania strefy tranzytowej. 

- LOT Transfer Center umożliwi naszym pasażerom tranzytowym bardzo sprawne załatwienie szeregu spraw związanych z podróżą bez konieczności przechodzenia na tak zwaną stronę miejską portu lotniczego. To oszczędność czasu, wygoda i spore ułatwienie szczególnie dla osób podróżujących na długich dystansach – mówi Marcin Piróg, prezes zarządu PLL LOT.

W obu stanowiskach LTC będą też dostępne wagi, które ułatwią pasażerom sprawdzenie, czy ich bagaż podręczny mieści się w dopuszczalnych normach i może, bez dodatkowej opłaty, zostać wniesiony na pokład samolotu. W przypadku przekroczenia ustalonej wagi lub wymiarów bagażu podręcznego pasażer będzie mógł uiścić opłatę na miejscu.

W skład obsługi LTC wchodzą pracownicy agenta handlingowego LOT Services i pracownicy kas biletowych LOT-u. Stanowiska są czynne od godziny 5.00 do ostatniego odlotu/przylotu samolotu PLL LOT.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_554dc - Profil
gość_554dc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie