×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: 3 mln pasażerów Ryanaira
Wrocław przywitał dziś trzymilionowego pasażera linii Ryanair. 6 lat temu na tutejszym lotnisku irlandzki przewoźnik oficjalnie rozpoczynał działalność w Polsce.  

Wrocław był pierwszym miastem w Polsce, z którego zaczęły latać samoloty taniej linii lotniczej Ryanair. W marcu 2005 roku otwarto połączenie Wrocław - Londyn Stansted. 

– To był początek dynamicznego rozwoju – podkreśla Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Polacy, jako obywatele Unii Europejskiej, zaczęli zdobywać zachodnie rynki pracy, co wiązało się z potrzebą szybkiego i wygodnego podróżowania. Tanie linie lotnicze wykorzystały ten potencjał. To głównie dzięki nim w ciągu 5 lat pięciokrotnie zwiększyliśmy liczbę obsługiwanych pasażerów. 

Ryanair regularnie rozbudowywał siatkę połączeń – teraz oferuje loty z Wrocławia do 17 europejskich portów. 

- Wrocław to dla nas jedno z najważniejszych miast w Polsce – mówi Katarzyna Gaborec, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu linii Ryanair dla Europy Środkowo-Wschodniej. – Tutaj zaczynał się nasz biznes w Polsce, tutaj notujemy także satysfakcjonujące wzrosty.
 
W ubiegłym, rekordowym dla wrocławskiego lotniska, roku Ryanair przewiózł prawie 8% pasażerów więcej niż w 2009 roku i zachował pozycję lidera, jeśli chodzi o liczbę operacji lotniczych i przewiezionych pasażerów. 

W ofercie irlandzkiego przewoźnika wciąż dużym powodzeniem cieszą się rejsy do Londynu i innych miast brytyjskich. Wrocławskie lotnisko obserwuje jednak systematyczny wzrost zainteresowania kierunkami południowymi. W rozkładzie letnim, który zacznie obowiązywać 27 marca, Ryanair proponuje loty z Wrocławia między innymi do Alicante, Malagi i Barcelony w Hiszpanii oraz Rzymu, Mediolanu i Bolonii we Włoszech. Za sprawą tanich linii Wrocław odwiedza także coraz więcej turystów z Włoch i Hiszpanii. W najlepszych miesiącach ubiegłego sezonu letniego było ich nawet pięciokrotnie więcej niż w 2009 roku. 

Anna Żuchlińska
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie