×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


22% wzrostu w Łodzi
W minionym miesiącu z Portu Lotniczego Łódź skorzystało ponad 24 tys. pasażerów, podczas gdy w lutym 2010 było ich niespełna 20 tys. Wzrost wyniósł zatem prawie 22%.

Z rejsów regularnych skorzystało 23 125 pasażerów, co daje 22% wzrost.
Z połączeń czarterowych (Tel Aviv i Winnica) skorzystało 1074 osób, czyli 16% więcej niż rok temu.


Jet Air - czarter z Łodzi do Winnicy

- Wzrost to przede wszystkim efekt uruchomienia połączenia z Łodzi do Mediolanu-Bergamo. Loty na tej trasie odbywają się 2 razy w tygodniu i cieszą się coraz większą popularnością. Warto wspomnieć, że Mediolan Bergamo to nie tylko możliwość zwiedzania północnych Włoch, ale też doskonałe przesiadki na loty do wielu miejsc w basenie Morza Śródziemnego. Kolejnym czynnikiem wpływającym pozytywnie na wielkości wzrostów w ruchu pasażerskim to działalność linii lotniczych Wizz Air i połączenie do Dortmundu, którego nie było w tym czasie w zeszłym roku. Wizz Air wprawdzie zawiesił funkcjonowanie trasy do Sztokholmu, ze względu na niewielkie zainteresowanie pasażerów, finalizujemy natomiast rozmowy na temat zamiany tej trasy na jeden z portów w Europie Zachodniej - komentuje wyniki Ireneusz Dylczyk, dyrektor pionu marketingu i rozwoju połączeń Portu Lotniczego Łódź.

 - Pozytywne sygnały płyną także ze strony przewoźników czarterowych. Mimo zawirowań politycznych, póki co nie otrzymujemy żadnych sygnałów o okrojeniu programu letnich czarterów do Egiptu i Tunezji. W naszej ofercie letnich połączeń zaoferujemy także loty do Turcji, Bułgarii i Grecji. Cieszy fakt, że oferta touroperatorów, z którymi współpracujemy spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem klientów w regionie, co mogliśmy obserwować podczas niedawnych targów turystycznych „Na styku kultur" - dodaje Dylczyk.

Tomasz Wyszyński
Fot. Andrzej Amerskigość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie