×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków - Kijów. Podejście drugieTym razem się udało! Samolot ukraińskiego przewoźnika wylądował dziś (1.03) na lotnisku w Balicach. Aerosvit zainaugurował regularne połączenie na trasie Kraków - Kijów.Do Krakowa przeleciało 15 pasażerów, z Krakowa w podróż do Kijowa udało się 19 pasażerów.
Loty do Kijowa odbywać się cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki. Lot trwa około 1 godz. 35 minut.Na trasie z Krakowa do Kijowa latać będą samoloty Embraer 145 lub An 148. Dziś wyjątkowo do Krakowa przyleciał Boeing 737.

- Aerosvit otwiera przed mieszkańcami południowej Polski nie tylko całą Ukrainę, ale też wiele innych krajów Europy Wschodniej. Będziemy kontynuować działania na rzecz rozwoju naszej siatki wschodniej. Liczę, że wkrótce uruchomimy kolejne loty na Wschód - mówi Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.

Przypomnijmy, że Aerosvit już w sierpniu ub. roku ogłosił bezpośrednie połączenie ze stolicy Małopolski do Kijowa, które miało zostać uruchomione 1 listopada. W październiku - z powodu fatalnej sprzedaży - zapadła decyzja o nieuruchamianiu trasy w zaplanowanym wcześniej terminie. Kolejną datę inauguracji ustalono na 1 marca 2011.

Paweł Cybulak
zdjęcia: Kraków Airport


Reklama


Booking.com
gość_5bb1f - Profil
gość_5bb1f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie