Skymark Airlines zamawiają A380

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
19 lutego 2011 12:12
10 komentarzy
Reklama

Skymark Airlines - trzecia co do wielkości linia lotnicza w Japonii, podpisała kontrakt na cztery Airbusy A380, potwierdzając w ten sposób zamiary zakupu tego samolotu ogłoszone w listopadzie 2010 roku.

Kontrakt został podpisany 17 lutego, podczas uroczystości, która odbyła się w siedzibie Airbusa w Tuluzie w obecności prezesa Skymark Airlines, Shinichi Nishikubo, prezesa Airbusa Toma Endersa oraz dyrektora operacyjnego Airbusa ds. klientów Johna Leahy.- Wierzymy, że A380, najbardziej oszczędny, nowoczesny i przyjazny dla środowiska samolot z najnowszych technologiami, zapewni nam przewagę konkurencyjną i najwyższe bezpieczeństwo działania. Staniemy się pierwszą japońską linią lotnicą, która zaoferuje naszym pasażerom ten wyjątkowy samolot i nowe doświadczenie latania - więcej przestrzeni, więcej komfortu oraz cichszą kabinę. Z A380 jesteśmy wolni od ograniczeń ETOPS i możemy bardziej elastyczniej planować naszą działalność - powiedział Shinichi Nishikubo, prezes Skymark Airlines.- Cieszymy się z powitania Skymark wśród naszych klientów tym bardziej, że jest to pierwszy japoński klient programu A380 - powiedział Tom Enders, prezes i dyrektor generalny Airbusa.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Media Center
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
kitsune 2011-02-20 08:28   
kitsune - Profil kitsune
kasjanek, w Japonii i na Tajwanie boarding jest bardzo szybki. Linie lotnicze muszą bardzo konkurować z kolejami wysokich prędkości, więc naprawdę dbają o to by pasażerowie nie tracili na lotniku wiele czasu.
rafalpd 2011-02-19 23:18   
rafalpd - Profil rafalpd
@kasjanek - zdąży - nie martw się :) Ja leciałem A380 AF na trasie LHR-CDG-LHR. boarding szybki i można było spokojnie podziwiać samolot :)
gruszkatt 2011-02-19 20:47   
gruszkatt - Profil gruszkatt
mialem na mysli wiekszosc takich tras jest obsł. przez B777
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama