×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair: Koniec lotów do GironyZ systemu rezerwacyjnego Ryanair zniknęło połączenie ze Szczecina do Barcelony Girony. Irlandzki przewoźnik miał rozpocząć rejsy na tej trasie 27 marca, jeszcze do wczoraj można było kupić bilety do Hiszpanii, natomiast dziś nie ma żadnych dostępnych lotów.

W zeszłym roku Ryanair miał uruchomić loty z Goleniowa do Weeze, jednak rejsy zostały skasowane zanim wystartowały. Przedstawiciele irlandzkiego przewoźnika rezygnację z obsługi połączenia tłumaczyli wtedy nikłym zainteresowaniem. Wydawałoby się, że loty do Girony będą się cieszyć dużą popularnością - miało być to pierwsze połączenie ze Szczecina na południe Europy.

Ryanair ogłosił uruchomienie lotów ze Szczecina oraz Rzeszowa do Girony w grudniu 2010 roku, połączenia miały być obsługiwane dwa razy w tygodniu. Rejsy do Rzeszowa dalej są dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

Z systemu rezerwacyjnego przewoźnika zniknęło także połączenie z Gdańska do Girony - ostatni lot odbędzie się 2 maja. Rejsy z Rębiechowa na hiszpańskie lotnisko zostały uruchomione w maju zeszłego roku, loty odbywały się dwa razy w tygodniu.

Z Gdańska na lotnisko Barcelona El Prat rejsy obsługiwać będzie Wizz Air, który po zimowej przerwie wraca na tą trasę 28 marca. Loty będą się odbywały dwa razy w tygodniu.

Przewoźnik zmniejszy także częstotliwość rejsów z Poznania oraz Wrocławia do Girony. 

To nie jedyne cięcia w siatce połączeń Ryanair z Girony - przewoźnik zdecydował się skasować z hiszpańskiego lotniska 18 tras, a na 17 kolejnych ograniczyć częstotliwość. Winą za zaistniałą sytuację Ryanair obarcza rząd Katalonii, który nie chce wywiązać się z umowy podpisanej w grudniu 2010 roku, dotyczącej rozwoju współpracy - możemy się tylko domyślać, że chodzi o promocję regionu, a w rzeczywistości o dofinansowanie połączeń.

Anna Żuchlińskagość_a9027 - Profil
gość_a9027
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie