×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


easyJet: Mniejsze zużycie paliwaTanie linie lotnicze easyJet to pierwsza komercyjna linia lotnicza, która testuje na swoich samolotach rewolucyjną nanotechnologiczną powłokę na swoich samolotach. Ma ona redukować opór powietrza i zwiększać wydajność wykorzystania paliwa.
 
Niezwykle cienka powłoka, wykorzystywana już w amerykańskich samolotach wojskowych, to usieciowany polimer, który wiąże się z farbą na powierzchni samolotu, a jego nałożenie zwiększa masę maszyny o zaledwie około 4 uncje (113 g). Powłoka redukuje osadzanie się odpadów na skrzydłach samolotu, krawędziach natarcia i innych powierzchniach, redukując w ten sposób opór powietrza. Producenci powłoki oceniają, że może ona zmniejszyć zużycie paliwa przez samoloty easyJet o 1 - 2%. Linia lotnicza postanowiła nałożyć powłokę na osiem samolotów i porównać zużycie paliwa w stosunku do reszty floty podczas 12-miesięcznego okresu próbnego.

 
Od kiedy w 1995 linia easyJet rozpoczęła swoją działalność, zawsze starała się zwiększać swoją wydajność, aby utrzymać niskie ceny. 
 
- Linia easyJet jest bardzo zadowolona z faktu prowadzenia testów z użyciem specjalnych powłok na samolotach. Wydajność jest dla nas bardzo ważna. Jeśli zdołamy znaleźć nowe sposoby zmniejszania ilości zużywanego paliwa, wynikające z tego korzyści będziemy mogli przenieść na naszych pasażerów, oferując im niższe ceny i zapewniając mniejszy ślad węglowy -  powiedziała Carolyn McCall, dyrektor generalny easyJet.

Fot. easyJet
Anna Żuchlińska

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_d0a4b - Profil
gość_d0a4b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie