×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Co drugi pilot śpi w kokpicie
Połowa norweskich pilotów przyznaje, że zdarza im się zasnąć w kokpicie.

Badania przeprowadziła publiczna sieć radiowo-telewizyjna NRK. Przepytano 389 pilotów. Wielu z nich przyznało, że umawiają się na drzemkę jednego z pilotów podczas lotu. Ale aż 51% zdarza się zasnąć bez wiedzy drugiego pilota obecnego w kokpicie. Jeden na pięćdziesięciu robi tak "często".

Raport jako przyczynę wymienia przemęczenie pilotów. Według Alexandra Waslanda, szefa Norweskiego Stowarzyszenia Pilotów Linii Lotniczych, przewoźnicy zmieniają przepisy i wydłużają czas pracy, aby zmaksymalizować zyski. Piloci mogą pracować nawet 60 godzin tygodniowo. Niemal 25% przyznało w ankiecie, że ich tygodniowy wymiar godzin przekracza 50 godzin. W ciągu ostatniego miesiąca niemal 40% co najmniej raz pracowało ponad 14 godzin bez przerwy.

Z raportu wynika, że 80% z nich popełniało błędy spowodowane przemęczeniem. Siedmiu na dziesięciu uważa obecne warunki pracy za niebezpieczne. Ponad 90% przyznaje, że wywierana na nich presja stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa. Spośród nich aż 20% uważa, że jest ono bardzo znaczące.

Ankieta jest dostępna w języku norweskim na stronie NRK.

Dominik Sipińskigość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie