×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


BA: A380 do Los Angeles i Hong Kongu
Dziś (5.03) linie British Airways poinformowały, że pierwsze maszyny Airbus A380 (G-XLEA, G-XLEB, G-XLEC), które trafią do przewoźnika w okresie lipiec-listopad, obsłużą połączenia do Ameryki Północnej i Azji. Nowe SuperJumbo przewoźnika polecą do:
  • Los Angeles (loty wystartują 24 września)
  • Hong Kongu (loty wystartują 22 października)
Jednak w pierwszej kolejności polecieć nimi będziemy mogli na trasach europejskich. Wynika to z konieczności przeszkolenia pilotów. Wśród pewników są trasy z Londynu do Paryża, Frankfurtu i Rzymu.

Nowe nabytki zabiorą na pokład 469 pasażerów w konfiguracji czterech klas podróży: 14 w klasie pierwszej, 97 w klasie biznes, 55 w klasie ekonomicznej premium oraz 303 w klasie ekonomicznej.W najbliższym czasie pierwszy A380 dla BA zostanie pomalowany w Hamburgu, w pełne barwy przewoźnika oraz otrzyma kompletne wyposażenie kabiny pasażerskiej.

Maszyna napędzana jest czterema silnikami Rolls Royce Trent 900. Pierwszy z 12 zamówionych samolotów SuperJumbo trafi do brytyjskiego przewoźnika w lipcu 2013 r. Kolejne dwie maszyny tego typu będą dostarczone we wrześniu i listopadzie. British Airways będą 10. linią na świecie i 3. w Europie (po Air France i Lufthansie), we flocie której znajdzie się największy pasażerski samolot świata.

BA będzie także pierwszym klientem, który odbierze poprawiony model A380. Poprawki zawierają wzmocnioną konstrukcję kadłuba, o 1,5 stopnia zmienioną geometrię skrzydeł, a także poprawione ich  użebrowanie. Samolot będzie posiadać również zwiększoną masę startową do 573 ton (o 4 tony) oraz dodatkowe 190 km zasięgu.
Piotr Bożyk
Fot. Clement R.gość_4f30e - Profil
gość_4f30e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie