×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air India otrzyma wsparcie od rządu
Borykające się z poważnymi problemami finansowymi linie Air India otrzymają wsparcie od rządu w New Delhi. Przewoźnik dostanie z budżetu 909 mln dolarów amerykańskich (50 mld rupii), czyli ok. 2,9 mld złotych.

Mimo tego wsparcia, Air India nie wypracuje zysku wcześniej niż w 2016 r. - przyznaje Ajit Singh, minister lotnictwa cywilnego w Indiach.Spośród planowanego wsparcia ok. 30 mld rupii trafi do linii w formie bezpośredniego zastrzyku gotówki. Rząd spłaci też 10 mld rupii długu Air India i przekaże przewoźnikowi prawie 2 mld rupii jako papiery wartościowe. Pozostała część wsparcia zostanie przeznaczona na leasing samolotów.

Minister Ajit Singh podkreśla jednak, że wsparcie rządu dla Air India nie jest bezwarunkowe. Przewoźnik musi osiągnąć cele takie jak określone wypełnienie samolotów, dochody z pasażerów czy punktualność. Będzie to nadzorować specjalny komitet, który wyda też ostateczną decyzję o wsparciu linii. 

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_b1bca - Profil
gość_b1bca
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie