Program lojalnościowy?

15 kwietnia 2005 21:31
101 komentarzy
Reklama

Czy Wizz Air chce zostać pierwszą tania linią w Polsce, która oferować będzie program lojalnościowy dla swoich najwierniejszych klientów?*

Programy lojalnościowe rozpowszechnione są wśród tradycyjnych przewoźników, które oferują naliczanie mil za odbyte płatne przeloty. W zamian oferują możliwość wymiany mil-punktów na nagrody-bilety, podwyższenie klasy przelotu oraz zakupy różnych produktów. Zbieranie mil umożliwia podwyższenie statusu pasażera w programie lojalnościowym do poziomu srebrnego, złotego i platynowego, co wiąże się z dodatkowymi korzyściami i z uprzywilejowanym traktowaniem (priorytetowa odprawa, saloniki lotniskowe, specjalne promocje, Executive Bonus, itd.).

Wizz Air chce wprowadzić program lojalnościowy nagradzający często podróżujące osoby procentową premią, w zamian za depozyt na koncie linii lotniczej określonej kwoty pieniężnej. Kwota ta wraz z przyznanym bonusem będzie do wykorzystania na zakup lotów w przyszłości. Zasada jest zatem odmienna niż u przewoźników tradycyjnych, gdyż wiąże się z nie z punktami, a z pieniędzmi. Wizz Air testuje obecnie pomysł, pytając swoich dotychczasowych stałych klientów:

"Którą z poniższych opcji byś wybrał?"
 • (1) Do wykorzystania 660 €
  Wpłacasz 600 €, dostajesz bonus 60 €

 • (2) Do wykorzystania 920 €
  Wpłacasz 800 €, dostajesz bonus 120 €

 • (3) Do wykorzystania 1200 €
  Wpłacasz 1000 €, dostajesz bonus 200 €

 • (4) Żadna z powyższych.
  Nie jestem zainteresowany programem.

A co Państwo sądzą na ten temat? Czy ten nowy produkt może być dobrym pomysłem? Czy może się przyjąć wśród pasażerów wybierających często Wizz Air?

Marcin Jędrzejczak


*Nie wliczamy Air Berlin – taniego przewoźnika, który ma program lojalnościowy Top Bonus oparty na milach, gdyż przewoźnik ten wycofał się z rynku polskiego.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
zosia 2005-05-11 16:05   
zosia - Profil zosia
A ja dorzucam moj bezmyslny komentarz,to tak aby dopasowac sie do poziomu dyskucji, i w ten oto prosty sposob mamy cos w stylu 101 dalmatynczykow: gryzacych sie i warczacych na siebie laciatych szczeniakow.Z programu lojalnosciowego WIzzAira spadlismy w majtki chrisa i dyskutujemy jego spocony worek mosznowy w parnym Bangkoku.Nie zbadane sa koleje tych dyskusji na forum pasazer.com:-) Komentarz moderatora: Pani Zosiu.. Pani Zosiu.... ;)
mariusz m. 2005-05-11 11:05   
mariusz m. - Profil mariusz m.
hoho, ale komentarzy, ale moj jest najlepszy bo setny !
chris 2005-04-30 13:04   
chris - Profil chris
W Bangkoku bylo o 5ej rano plus 28 C i b.wysoka wilgotnosc , po prostu sauna. W Taipei nie jest duzo lepiej.Stewardesami z Thaia jestem po prostu zachwycony :) Szczegolne te na trasie do Bangkoku byly bardzo ladne i bardzo mile :):)
Zobaczymy jutro co na poludniu bedzie.
PS
A tak przy okazji to bede potrzebowal Twoje pomocy przy planowaniu jednego polaczenia. Nie jest to b.pilne bo na styczen 2006 ale to napisze o co mi chodzi w pomocniku.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama