×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing 787 Dreamliner znów lata
Boeing wznowił loty testowe modelu 787 Dreamliner. Po intensywnych testach wdrożono nowe rozwiązania określane jako "przejściowe". Aktualny rozkład dostaw zostanie opublikowany w styczniu.

Loty testowe 787 zostały wznowione wczoraj (23.12). Amerykański producent zainstalował w maszynach nowy system rozdzielania mocy oraz przeprowadził rygorystyczne testy, które potwierdziły gotowość do lotu modelu ZA004. Ulepszony mechanizm zostanie teraz zamontowany na pozostałych pięciu samolotach.

- Początkowo wznowimy te testy, które są potrzebne do ukończenia programu prób w locie. Dopiero potem ponownie przystąpimy do przerwanego procesu certyfikacyjnego - powiedział Scott Fancher, generalny menedżer programu 787. Jednym z pierwszych testów będzie celowe wypuszczenie Ram Air Turbine (RAT; niewielkiej turbiny wiatrowej zapewniającej zapasowe zasilanie w sytuacji awaryjnej) i sprawdzenie jej skuteczności.

- Wracając do testów intensywnie pracujemy również nad zaktualizowaniem harmonogramu dostaw. Planujemy zakończyć ten proces i ocenę naszych możliwości w styczniu - dodał Fancher.

Dominik Sipiński
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_37159 - Profil
gość_37159
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie