×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


CSA i praskie lotnisko w jednym holdingu
W środę (24.11) czeski rząd zaaprobował plany połączenia linii lotniczych CSA Czech Airlines, spółek zależnych oraz praskiego lotniska Ruzyne w ramach jednego holdingu giełdowego. Nowe przedsięwzięcie, Czech Aeroholding, będzie bezpośrednio nadzorowane przez rząd i pozwoli na poprawę wyników finansowych dzięki efektom synergii.

Do tej pory związki pomiędzy CSA i lotniskiem w Pradze były bardzo bliskie, ale nie sformalizowane. 5,2 miliona pasażerów rocznie przewożonych przez czeskie linie to ponad 45% wszystkich osób odprawianych w tym porcie. 90% z 2,7 miliona pasażerów tranzytowych jest przewożonych przez CSA. Przewoźnik wykorzystuje również ponad 50% całej dostępnej infrastruktury naziemnej.

Czech Aeroholding zajmie się koordynacją, zarządzaniem finansowym i wdrażaniem synergii w obrębie grupy. Każda ze spółek wchodzących w jego skład zajmie się wyłącznie swoim obszarem działalności. Te spółki to: Prague Airport, Czech Airlines, Holidays Czech Airlines, Czech Airlines Handling, Czech Airlines Technics; ustanowione zostaną także dwie spółki zależne, które zajmować się będą treningiem personelu pokładowego oraz zarządzaniem infrastrukturą naziemną. Wszystkie oddziały będą niezależne, a cały holding, choć kontrolowany przez państwo, nie będzie czerpał pieniędzy z budżetu. Zmiany struktury organizacyjnej będą następować stopniowo i mają zakończyć się do 2012 roku.

- Cieszę się z decyzji rządu. Ustanowienie struktury holdingu jest logiczną kontynuacją planu restrukturyzacji Czech Airlines, który rozpoczął się zeszłej jesieni. Poza wzmocnieniem pozycji narodowego przewoźnika, projekt będzie sprzyjał rozwojowi lotniska Praga Ruzyne jako środkowo-europejskiego hubu transportowego - powiedział Miroslav Dvorak, prezes Rady Nadzorczej Czech Airlines i Prague Airport.
Dominik Sipiński
Fot. Piotrek Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_adad5 - Profil
gość_adad5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie