×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qatar Airways: Dreamliner to porażka- Dreamliner to porażka - skwitował Akbar Al Baker, szef linii lotniczych Qatar Airways. Dodał przy tym, że Boeing powinien zacząć poważnie myśleć o swoich klientach i "wziąć się do pracy, by nadrobić wreszcie opóźnienia", bo amerykańską firmę przyćmi Airbus. 

Co tak rozsierdziło prezesa katarskiego przewoźnika? Oczywiście kolejne opóźnienia w produkcji maszyn i problemy w trakcie testów - podaje TVN24. Al Baker przypomina, że Boeing jest już trzy lata "w tyle" a jego firma zamówiła 30 egzemplarzy samolotu model 787 z opcją na dostawę kolejnych; linia miała (z opóźnieniem) otrzymać pierwsze maszyny pod koniec 2011 roku, czyli podobnie jak Polskie Linie Lotnicze LOT.

Al Baker powiedział, że dotychczasowe zaufanie do amerykańskiego koncernu pozwoliło bez obaw zawrzeć taki kontrakt, jednak dziś jego rozczarowanie osiągnęło wyżyny. Dodał przy tym, że w skutek opóźnień Boeinga, Qatar Airways poważnie zastanawiają się nad zakupem 5 Airbusów A380.

Na początku miesiąca na pokładzie jednego z Dreamlinerów, podczas testów, doszło do niewielkiego pożaru i maszyna musiała awaryjnie lądować; okazało się, że przyczyną pożaru najprawdopodobniej był pozostawiony w panelu elektrycznym klucz płaski.gość_7c147 - Profil
gość_7c147
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie