×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing zmienia elektrykę 787Boeing poinformował o tym, że konieczne będą "niewielkie" zmiany w panelach elektrycznych w modelu 787 Dreamliner. Zmiany są wynikiem śledztwa przeprowadzonego w sprawie pożaru na pokładzie maszyny ZA002 podczas podchodzenia do lądowania na lotnisku w Laredo, Teksas.

- Udanie przeprowadziliśmy symulacje najważniejszych aspektów tego zdarzenia w naszym laboratorium i posuwamy się naprzód w ich poprawie. Boeing planuje, aby jak najszybciej wznowić loty testowe modelu 787. Przedstawimy plan dalszych testów Federalnej Agencji Lotnictwa (FAA), gdy tylko będzie gotowy - powiedział Scott Fancher, wiceprezydent firmy i szef programu 787.

Inżynierowie ustalili, że pożar był wynikiem zwarcia lub usterki elektrycznej w obrębie panelu P100, najprawdopodobniej spowodowanej obecnością ciała obcego. Wprowadzane obecnie zmiany poprawią system zabezpieczeń tego elementu. Boeing pracuje również nad aktualizacją oprogramowania, które pozwoli wykryć takie usterki.

Panel P100 to jeden z głównych elementów zaopatrzenia samolotu w energię elektryczną. Otrzymuje on energię z lewego silnika i rozprowadza ją po wielu systemach.

Zespół 787 ocenia w tej chwili czy, i jak długie, będzie ewentualne opóźnienie programu. Zaktualizowany harmonogram testów i dostaw ma zostać opublikowany w ciągu kilku tygodni.
Dominik Sipiński
Fot. Boeing Media

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


gość_43ad7 - Profil
gość_43ad7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie