×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


900-tny Boeing 777 dla EthiopianEthiopian Airlines otrzymają swojego pierwszego Boeinga 777-200LR. W 2009 roku linia łącznie zamówiła 5 maszyn tego typu. Przewoźnik użyje nowej maszyny na dwóch nowych destynacjach z Addis Abeby do Waszyngtonu i Pekinu.

- Dostawa nowego, technologicznie zaawansowanego i pierwszego B777-200LR daje linii pozycję jedynego przewoźnika afrykańskiego operującego na tym typie samolotu - powiedział Ato Girma Wake, prezes Ethiopian Airlines. - Naszym celem jak i założeniem jest bycie liderem lotniczym w Afryce - dodał.

- Boeing 777-200LR to jedyny samolot tego typu, który posiada duży zasięg połączony z dużą wydajnością, aspekty bardzo ważne dla Ethiopian na ich nowe połączenia dalekiego zasięgu - powiedział Larry Loftis, vice prezes i manager programu B777. - Jest to wielka przyjemność dostarczyć 900-tny samolot, który zarazem jest pierwszym samolotem tego typu dla przewoźnika - dodał.

Warto dodać, że B777 jest pierwszym programem samolotu pasażerskiego Boeinga, który w 16 latach produkcji dostarczył aż 900 maszyn do przewoźników. Samolot ten jest jedną z najpopularniejszych, dwusilnikowych maszyn dalekiego zasięgu. Dotychczas zostało zamówionych 1165 samolotów tego typu.


Pierwszy Boeing 777-200LR linii Ethiopian


Fot. Boeing Media

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_d75d2 - Profil
gość_d75d2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie