×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Łódź: Przetarg na powierzchnie handlowe
Port Lotniczy Łódź rozpoczął proces pozyskiwania najemców powierzchni handlowych w nowo-budowanym terminalu pasażerskim.

Do dyspozycji zainteresowanych przeznaczono 39 lokali o łącznej powierzchni 1869 m2, w tym na lokale gastronomiczne 570 m2 oraz sklepy wolnocłowe 520 m2. Pozostałe powierzchnie zostaną przeznaczone na  punkty usługowe, sklepy, kioski i biura - łącznie 779 m2.

Proces prowadzony jest w formie przetargu nieograniczonego.

W łódzkich lokalnych mediach pojawiła się informacja o wstrzymaniu prac przy budowie terminala. Powodem ma być brak środków. Poprosiliśmy lotnisko o komentarz do tych doniesień.

- Czekamy na kolejną transzę ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego wypłacaną przez Urząd Marszałkowski. Jako beneficjent programu unijnego podlegamy zasadom rozliczania projektów obowiązujących dla RPO Województwa Łódzkiego. Port złożył korektę wniosku o kolejną zaliczkę w czwartek 18 listopada. Czekamy na akceptację dokumentów i uruchomieniem kolejnej transzy zaliczki. W sprawie prac związanych z budową terminala pasażerskiego Zarząd Portu spotka się z prezesem Warbudu w poniedziałek 29 listopada - powiedziała Katarzyna Dobrowolska, rzecznik łódzkiego lotniska.

 - Jednocześnie zwracam uwagę, że trwają intensywne prace w związku z emisją obligacji. Przypominam, że udziałowcy lotniska parafowali umowę wsparcia  poprzedzającą emisję obligacji stanowiących wkład własny lotniska niezbędny przy korzystaniu z dotacji unijnych. Długoterminowe obligacje będą wyemitowane przez Bank PEKAO S.A. - dodała Dobrowolska.

Tomasz Wyszyńskigość_adad5 - Profil
gość_adad5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie