LOT poleciał do Hanoi

15 listopada 2010 10:45
85 komentarzy
Reklama

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły połączenie z Warszawy do stolicy Wietnamu – Hanoi. Samolot LOT-u wykonał pierwszy rejs na Daleki Wschód, który wystartował 13 listopada o godz. 22:40, a dzisiaj (15.11) rano po godz. 6.00 wylądowali w Warszawie pierwsi pasażerowie z Wietnamu.

Pasażerowie pierwszego rejsu, tradycyjnie już dla nowych połączeń LOT-u, otrzymali upominki. Tym razem podróżni dostali w prezencie oryginalny zestaw pałeczek do spożywania wietnamskich potraw, specjalnie przygotowane smycze na szyję z napisem Hanoi oraz foldery o Hanoi przekazane przez Ambasadę Wietnamu w Polsce.

Hanoi, nazywane niegdyś poetycko Wzlatującym Smokiem, jest stolicą i drugim co do wielkości miastem w Wietnamie. Jest uważane za polityczne, ekonomiczne i kulturalne centrum kraju.

Nowe połączenie polskich linii cieszy się od kilku miesięcy niesłabnącym zainteresowaniem. Na chwilę obecną bilety są niemal wyprzedane do lutego 2011 roku. Z bezpośredniego połączenia do Wietnamu skorzysta nie tylko spora mniejszość wietnamska mieszkająca w Polsce, ale również Wietnamczycy z Czech czy Słowacji. To ostatni, dziewiąty, międzynarodowy kierunek otwarty przez polskiego przewoźnika w tym roku.

Rejsy na trasie Warszawa-Hanoi będą odbywać się 3 razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i soboty. Nowe połączenie obsługiwać będą samoloty Boeing 767-300. Ceny biletów w obie strony zaczynają się już od 2 257złotych. Jako ciekawostka - bilety z Bratysławy do Hanoi przez Warszawę bywały o 400 zł tańsze.

Warto przypomnieć, że pierwszy rejs do Hanoi w historii PLL LOT odbył się 25 czerwca 1972 roku na pokładzie IŁ 18. Ze względu na zasięg samolotu przelot odbywał się etapami: Warszawa-Moskwa-Karaczi-Kalkuta-Hanoi. Na pokładzie znajdowały się dwie załogi, które wymieniały się na kolejnych odcinkach lotu. Kapitanami załóg byli Sławomir Michalski i Wiesław Wandel.

Boeing 767-300 PLL LOT


Fot. Piotrek Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
pilot787 2010-12-03 22:13   
pilot787 - Profil pilot787
O! Trochę czasu minęło i coś nie idzie Państwu ta dyskusja.... Czyżby "ekspertów" nie miał kto prowokować? Ja już też żadnych newsów nie podam, zwłaszcza "bzdur" z pierwszej ręki, bo się jeszcze rozgadacie.
jjemiolo 2010-11-27 04:50   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Podpisuje sie pod opinia blue_sky'a, z tym ze DL jeszcze nie wypadla calkowicie z regionu - w PRG jest z JFK i ATL. Ale jest zastanawiajace ze zaden amerykanski przewoznik nie lata do ponad 35-milionowego kraju. Po czesci poniewaz LO zmonopolizowal rynek i chce wspolpracowac z UA, US, CO. Wiec moze nie chca konkurowac bezposrednio. Z tym, ze jak sie rozmawia z UA to jest wrazenie ze prawie nie wiedza ze maja c/s z LO. Czyli zainteresowanie Polska jako rynkiem - watpliwe albo zadne. Mnie szkoda KRK-ORD, ale HAN jest szansa by LO zaistnial gdzies jeszcze. Owszem moze sie nie udac. W Stanach LO jest i nie jest zauwazany poza Polonia.
aarrkkoo 2010-11-21 19:11   
aarrkkoo - Profil aarrkkoo
hmmmm, DL lata do TXL, zadne polaczenie jak na razie nie wylecialo...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama