×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Łódź: Wiecha na terminalu 3
Tradycji stało się zadość. W piątek (05.11) na zakończenie prac konstrukcyjnych Terminala 3 w Porcie lotniczym Łódź miało miejsce zawieszenie wiechy na najwyższym punkcie budowanego terminala czyli na wieży dyżurnych operacyjnych portu.Prace przy budowie terminala prowadzone są  zgodnie z założonym harmonogramem. W chwili obecnej wykonywane są:
  • roboty budowlane w pomieszczeniach technicznych, pomieszczeniu sortowni bagażu i garażu dla samochodów służbowych na poziomie -1, zostały już wydzielone powierzchnie hali przylotów i odlotów na poz. 0
  • prace związane z zamknięciem obiektu - dach oraz elewacja
  • roboty wykończeniowe - ściany działowe i tynki
  • roboty instalacyjne - wykonywanie instalacji elektrycznych i sanitarnych na poziomie -1
Nowoczesny terminal pasażerski będzie posiadał 4 główne kondygnacje użytkowe: piwnicę, parter, antresolę nad parterem z pomieszczeniami socjalnymi, piętro o powierzchni ponad 6500 tysięcy metrów kwadratowych przeznaczonych na gastronomię, handel, usługi, pomieszczenia biur podróży, linii lotniczych i administracyjne.

Terminal buduje konsorcjum firm HOCHTIEF Polska, WARBUD S.A., HOCHTIEF Construction AG Niemcy. Odprawienie pierwszych pasażerów planowane jest na wrzesień 2011.

Łódź nareszcie będzie mogła zaoferować wysoki komfort obsługi swoim pasażerom, co nie było w pełni możliwe w tymczasowym Terminalu 2, który będzie zdemontowany i przeniesiony w inną cześć lotniska, a następnie wykorzystany jako zaplecze techniczne.

Wartość całej inwestycji to ponad 195 mln zł. Całkowita wartość dofinansowania to 117 mln zł, z tego 99 mln zł pochodzić będzie z  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W celu zapewnienia stałego dostępu do wewnętrznych środków umożliwiających korzystanie z dotacji unijnych, wyemitowane będą długoterminowe obligacji o wartości 190 mln zł. Podczas spotkania na terenie budowanego terminala, udziałowcy lotniska parafowali umowę wsparcia, która poprzedza emisję obligacji. Nie będzie emisji publicznej tzn. osoby prywatne nie będą mogły wykupić obligacji.

Rafał Możdżeń - wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Łódź oraz Włodzimierz Fisiak - marszałek Województwa Łódzkiego w trakcie podpisywania umowy wsparcia.


Tomasz Wyszyński
Fot. Andrzej Amerskigość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie