×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Węgry ratują linie MalevRząd Węgier przekazał ponad 52 mln euro na podtrzymanie działalności linii lotniczych Malev, borykających się z dużymi problemami finansowymi. Przewoźnik już niejednokrotnie był prywatyzowany, a potem - renacjonalizowany.

Węgierska agencja własności skarbu państwa MNV ogłosiła, że dostała zgodę na dokapitalizowanie Maleva, aby ułatwić działalność tej firmy, zakłóconą przez recesję i spadek przewozów pasażerskich na świecie.

Dwie trzecie pomocy udzielono w formie zamiany długów firmy na nowe akcje dla państwowej agencji. Pozostała część pomocy MNV przekaże gotówką. Firma otrzyma także (dodatkowo) od węgierskiego rządu prawie 20 mln dol. pożyczki.

Na początku roku państwo odkupiło 95 procent akcji Maleva od rosyjskiego konsorcjum AirBridge, które przejęło węgierskiego przewoźnika w 2007 r. Była to już kolejna nieudana prywatyzacja linii Malev. Przed siedemnastu laty węgierskie linie kupił włoski przewoźnik Alitalia, ale cztery lata później Malev znalazł się na skraju upadku i rząd Węgier odkupił firmę od Włochów.


Boeing 737-600 linii MalevFot. Piotrek Bożykgość_d42a4 - Profil
gość_d42a4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie