List pożegnalny Sebastiana Mikosza

30 września 2010 10:10
10 komentarzy
Reklama

Sebastian Mikosz, były już prezes Polskich Linii Lotniczych LOT, pożegnał się wczoraj z wszystkimi pracownikami firmy, dziękując im za wspólną pracę dla Spółki. Poniższy list został wysłany do wszystkich pracowników Polskich Linii Lotniczych LOT.

Szanowni Państwo,

W dniu dzisiejszym złożyłem Radzie Nadzorczej rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu naszej Spółki.

Podjęcie tej decyzji było dla mnie niezwykle trudne. Te 19 miesięcy, w trakcie których walczyliśmy o przetrwanie i rozwój LOT-u oprócz ciężkiej pracy dało mi również wiele satysfakcji. Wiele wspólnie osiągnęliśmy. Oprócz walki o pozostanie naszej firmy na rynku, równolegle przystąpiliśmy do gruntownej przebudowy LOT-u, mającej na celu odzyskanie rentowności - jedynego kryterium które pozwoli Spółce i jej Pracownikom na prawdziwy, trwały rozwój.

Ostatnio otrzymywałem wiele sygnałów, że wprowadzane przeze mnie i Zarząd zmiany wdrażane są za wolno. Dlatego też jako menedżer, któremu została powierzona ogromna odpowiedzialność, nie mogę zobowiązywać się do jeszcze szybszego tempa wprowadzania zmian. Prowadzenie bardzo złożonego procesu przebudowy LOT-u wymaga czasu i stabilności. Pomimo ogromnej chęci nadrobienia wieloletnich opóźnień, w tej sytuacji nie mogę zobowiązać się, do jeszcze szybszego prowadzenia prac.

Dlatego też podjąłem decyzję o rezygnacji ze stanowiska.

Faktem jest, iż przed LOT-em pozostaje nadal bardzo wiele wyzwań. Utrzymanie płynności, konieczność unowocześniania floty, bezustanna kontrola własnych kosztów to zadania które wymagają nadal ogromnych wysiłków. Warto pamiętać, że jesteśmy na niezwykle trudnym rynku i każde działanie LOT-u wywołuje natychmiastowe działania konkurencji.

Moje odejście przypada na moment, gdy rozpoczęte przeze mnie i dotychczasowy Zarząd procesy zaczęły przynosić wymierne efekty. Starałem się regularnie o tym Państwa informować i dzielić istotnymi dla naszej przyszłości informacjami.

Zostawiam Spółkę, która ma zrestrukturyzowany dług, zapewnione finansowanie nowej floty średniego zasięgu, bliskie finalizacji kontrakty na finansowanie Boeinga 787 i pozytywne opinie audytorów. Przeprowadziliśmy wydzielenie bazy technicznej i tym samym otworzył się nowy rozdział zawodowy dla Pracowników obszaru techniki. Po ośmiu miesiącach tego roku mamy zysk na działalności operacyjnej i odzyskujemy udziały w rynku. W tym roku zainaugurujemy 10 nowych kierunków! Jest dla mnie ogromnym źródłem satysfakcji, że tak wiele udało nam się osiągnąć w krótkim i niezwykle trudnym dla Spółki czasie. Za to wszystko chciałem bardzo serdecznie podziękować! To dowód, że cała załoga LOT-u jest zdolna do bardzo sprawnych i skutecznych działań i nie przeszkadza temu ani konkurencja, ani nawet chmura wulkanicznego pyłu.

Chciałbym również bardzo serdecznie podziękować kolegom z Zarządu, członkom Rady Nadzorczej jak i przedstawicielom właściciela. Proces prowadzenia zmian był dla mnie możliwy tylko dzięki ich wsparciu.

Bardziej osobiście, chciałbym podkreślić, iż praca dla LOT była dla mnie, jako pasjonata lotnictwa, przede wszystkim wielkim zaszczytem. Poznałem tu fascynujących ludzi, oddanych swojej pracy i myślących o dobru Spółki i jej rozwoju. W tym okresie niezwykle wytężonej pracy byłem bardzo dumny, iż mogłem kierować pracami firmy - symbolu, która dla wszystkich Polaków, pozostaje nie tylko "przewoźnikiem narodowym", ale też symbolem naszego kraju.

Życzę wszystkim Państwu wszelkich możliwych sukcesów w dalszym życiu zawodowym i osobistym!

Sebastian Mikosz
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
damianek_7 2010-10-02 00:30   
damianek_7 - Profil damianek_7
To się nazywa klasa... :)
jjemiolo 2010-09-30 18:46   
jjemiolo - Profil jjemiolo
dominik14: chyba sie zagalopowales z tym wstydem. Oczywiscie lepiej byloby gdyby na przyklad taki Mikosz wyciagnal LO jako partnera albo nawet konkurenta Lufy. Skoro go juz nie ma, a szkoda, nawet przejecie przez LH przelkne jesli rezultat bedzie podobny jak w przypadku Swiss-a.
dominik14 2010-09-30 17:41   
dominik14 - Profil dominik14
szkoda naprawdę :( takiego człowieka to ze świecą szukać, mam nadzieję, że ten co go zastąpi będzie tak samo przedsiębiorczy. niech nie prywatyzują bo jaki jest sens sprzedawać wizytówkę kraju? najważniejsze by nie sprzedali LOT-u Lufthansie bo to był by wstyd, zależeć od decyzji jakiejś Helgi czy Helmuta.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama