×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gala: Triumfują Qatar, Wizz i EnterWe Wrocławiu rozstrzygnięto plebiscyt na Najlepszą Linię Lotniczą 2012 roku. Nagrody wręczono w czwartek wieczorem podczas uroczystej gali. Jej gospodarzem, po raz pierwszy w historii wydarzenia był Port Lotniczy Wrocław.W tegorocznej, już dziewiątej edycji plebiscytu na "Najlepszą Linię Lotniczą" oddano rekordową liczbę 27 tysięcy głosów. Pasażerowie przez 3 miesiące wybierali najlepszą tanią, czarterową i tradycyjną linię lotniczą operującą z i do Polski, oddając głosy za pośrednictwem portalu pasazer.com.Dodatkowo głosowała kapituła złożona z ekspertów branży. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali zorganizowanej w tym roku po raz pierwszy we Wrocławiu. Wydarzenie ściągnęło do stolicy Dolnego Śląska ponad setkę najważniejszych przedstawicieli branży lotniczej w tej części Europy, m.in. prezesów linii lotniczych, touroperatorów, prezesów polskich lotnisk oraz kluczowych instytucji związanych z lotnictwem.

- Wydarzenie ma status jednego z najważniejszych wydarzeń w branży lotniczej. Tym bardziej cieszy nas, że to wrocławskie lotnisko ma zaszczyt być jego tegorocznym gospodarzem – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Inicjatywa portalu Pasażer zasługuje na szczególną uwagę, gdyż oddaje głos podróżnym. To oni najtrafniej oceniają i weryfikują rynkowe deklaracje - dodaje. W 2012 roku Internauci za najlepszą tradycyjną linię lotniczą uznali Qatar Airways. Choć przewoźnik dopiero w grudniu rozpoczął loty do Polski, to linia z rejonu Zatoki Perskiej już zdobyła uznanie polskich pasażerów.Kilka tygodni wystarczyło katarskiemu przewoźnikowi, by zdetronizować dotychczasowych liderów rankingu – na drugim miejscu uplasowała się Lufthansa, na trzecim PLL LOT. Kapituła konkursu złożona z prezesów lotnisk, ekspertów oraz dziennikarzy również doceniła Qatar Airways, uznając jej szefa za menedżera roku, a trasę z Warszawy do Dohy za trasę roku.W kategorii tanich linii lotniczych, po raz dziewiąty z rzędu triumfował Wizz Air, wyprzedzając w tym roku Ryanaira i Easy Jeta. Wśród linii czarterowych - Enter Air przed liniami Bingo i Small Planet Airlines. - Wśród przewoźników dla biznesu zwyciężyła Lufthansa, choć bliskowschodni konkurenci mogą to wkrótce zmienić. Nie zabrakło śladu po spektakularnej i wyjątkowo krótkiej historii OLT Express. Powstanie i upadek linii zostały uznane przez kapitułę plebiscytu za wydarzenie roku - mówi Paweł Cybulak, redaktor naczelny Pasazer.com.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Wrocławia – Rafał Dutkiewicz i Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Rafał Jurkowlaniec. Oficjalnym partnerem przedsięwzięcia był Związek Regionalnych Portów Lotniczych i Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Sponsorzy gali: ITAKA, Heinemann, Rakowski-Kaglik Brokerzy Ubezpieczeniowi sp. z o.o.

Wyniki głosowania internautów:
 • tradycyjna linia lotnicza:
1. Qatar Airways
2. Lufthansa
3. PLL LOT
 • tania linia lotnicza:
1. Wizz Air
2. Ryanair
3. EasyJet
 • czarterowa linia lotnicza:  
1. Enter Air  
2. Bingo 
3. Small Planet Airlines
Wyniki głosowania Kapituły:
 • biznesowa linia lotnicza: Lufthansa
 • manager roku: Akbar Al Baker, prezes Qatar Airways
 • trasa roku: Warszawa - Doha (Qatar)
 • kampania reklamowa roku: PLL LOT "Naszym horyzontem jest przyszłość"
 • wydarzenie roku: Powstanie i upadek OLT Express
Niebawem przedstawimy szerszą relację z tego wydarzenia.gość_3d85a - Profil
gość_3d85a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

 • Data wylotu:

 • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
 • Data wyjazdu:
 • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
 • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie