×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airberlin: Nowy prezes i kolejne cięcia
Wczoraj (15.01) zarząd linii airberlin uruchomił kolejny kompleksowy program restrukturyzacyjny. Celem ogłoszonego programu jest osiągnięcie około 400 mln euro oszczędności.

Według programu przewoźnik będzie koncentrował się na rozbudowie pięciu obecnych hubów w Berlinie, Dusseldorfie, Palma de Mallorca, Monachium oraz w Wiedniu. Nie obejdzie się jednak bez zwolnień. Pracę w airberlin straci około 930 osób czyli 10% obecnego zatrudnienia.

Korekta programu naprawczego to wynik zmian na stanowisku prezesa linii. W ubiegłym tygodniu firmę opuścił dotychczasowy prezes Hartmut Mehdorn. Nowym szefem linii został Wolfgang Prock-Schauer.Flotę przewoźnika opuści 16 samolotów, a nie jak wcześniej zapowiadano tylko 10. Do sezonu letniego 2013 roku zmniejszy się ona do 142 samolotów z obecnych 158 maszyn. Ponadto najstarsze maszyny A320 i B737 zostaną wymienione na zupełnie nowe. Jest to efekt nowych umów zawartych z firmami leasingowymi.

- Nie ma na tę chwilę żadnych podstaw, aby zmieniać obecny model biznesowy i strukturowy firmy - powiedział Wolfgang Prock-Schauer, nowy prezes airberlin. - W świetle aktualnej możliwości rozwoju gospodarczego, program naprawczy w 2013 roku jest trudny do wykonania, ale nie niemożliwy - dodał.

Warto dodać, że w ubiegłym roku linie airberlin pozwały spółkę zarządzającą nowym berlińskim lotniskiem Flughafen Berlin Brandenburg. Powodem jest gigantyczne opóźnienie w oddaniu do użytku nowego portu lotniczego, który ma być hubem dla airberlin.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_adf7c - Profil
gość_adf7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie