×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air India: Koniec strajku pilotówDzisiaj (7.05) ogłoszono zakończenie dziesięciodniowego strajku pilotów narodowego indyjskiego przewoźnika Air India.

Akcja protestacyjna rozpoczęta 26 kwietnia została zorganizowana przez Indyjskie Stowarzyszenie Pilotów (ICPA). Piloci żądali ustąpienia zarządu oraz wypłacenia im zaległych pensji oraz dywidend. Mimo, iż początkowe rozmowy nie przyniosły skutku, przywódcy związków zawodowych do końca wierzyli w możliwość wypracowania wspólnego kompromisu.

- Jesteśmy zadowoleni z możliwości spotkania się i przedstawienia swoich argumentów. Rozmowy posuwają się naprzód i zmierzają w dobrym kierunku – skomentował Rishabh Kapur, sekretarz generalny ICPA.Przestój w pracy pilotów wiązał się z ogromnymi kosztami. Na największych indyjskich lotniskach Air India odwoływała codziennie po kilkadziesiąt rejsów.

Jak wynika z oficjalnych danych, do tej pory ponad 20 tys. pasażerów lotów krajowych oraz 9.5 tys. pasażerów lotów międzynarodowych musiało zostać przetransferowanych do innych przewoźników. Co więcej, linia zmuszona została do zapewnienia noclegu dla ponad 5,5 tys. osób. Eksperci szacują, iż na dzień dzisiejszy straty przewoźnika przekroczyły 200 milionów rupii (12 mln zł).

Justyna Żyła
Fot. Piotr Bożykgość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie