Cathay Pacific przywróci połączenie do Rzymu
Rejsy pomiędzy Hongkongiem i stolicą Włoch będą realizowane trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, czwartki oraz soboty. Do obsługi połączenia wykorzystywane będą samoloty typu Airbus A350-900, które będą latały zgodnie z następującym rozkładem:
- Hongkong - Rzym-Fiumicino
- CX293 Hongkong 0:45 – 7:50 Rzym-Fiumicino (1--4-6-)
- CX292 Rzym-Fiumicino 11:45 – 5:20 Hongkong (1--4-6-)
Dla Cathay Pacific będzie to powrót do włoskiej stolicy po ponad pięciu latach nieobecności. Połączenie zostało zawieszone na początku 2020 roku w związku z wybuchem epidemii wirusa COVID-19. Rzym będzie drugim włoskim miastem w siatce połączeń hongkońskiego przewoźnika, który na tę chwilę wykonuje pięć lotów w tygodniu do Mediolanu. W sezonie letnim rejsy do drugiego największego miasta we Włoszech będą obsługiwane codziennie.
Nie będzie to jedyna nowość w siatce połączeń Cathay Pacific. Miesiąc temu informowaliśmy, że linia z Hongkongu zainauguruje również rejsy do Brukseli oraz Monachium. Łącznie w ofercie przewoźnika znajdzie się dwanaście europejskich kierunków. Oprócz wspomnianych wcześniej destynacji będą to również Londyn-Heathrow, Paryż-CDG, Frankfurt, Amsterdam, Manchester, Zurych, Madryt oraz Barcelona.