Karol Przywara nowym prezesem wrocławskiego lotniska

10 lipca 2024 16:41
2 komentarze
Karol Przywara został wybrany przez radę nadzorczą nowym prezesem wrocławskiego lotniska. Dotychczasowy prezes Cezary Pacamaj obejmie stanowisko wiceprezesa.
Reklama
Karol Przywara od czerwca ubiegłego roku był jednym z wiceprezesów portu. To Absolwent kierunków Stosunki Międzynarodowe i Dyplomacja Europejska na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończył także studia MBA in Community Management na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W przeszłości pracował m.in. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego na stanowisku Dyrektora Wydziału Współpracy z Zagranicą. Bez powodzenia ubiegał się też kilkukrotnie o mandat radnego Wrocławia, a w zeszłym roku był również kandydatem na posła z list Platformy Obywatelskiej.


To nie koniec zmian w zarządzie dolnośląskiego portu. 15 lipca funkcję drugiego wiceprezesa obejmie Dariusz Kowalczyk, który zastąpi Przemysława Myszakowskiego. O zmianach zdecydowało miasto Wrocław, które jest największym udziałowcem lotniska.

Port Lotniczy Wrocław w 2023 roku osiągnął rekordowe przychody na poziomie ponad 450 mln złotych, notując wzrost rok do roku o niemal 14 proc. Największe wzrosty przychodów (50 proc.) zanotowano z tytułu usług lotniskowych, czyli opłat za lądowanie, obsługę pasażera czy parkowanie statków powietrznych. Zysk netto spółki za zeszły rok wyniósł 32 484 340, 28 złotych i był wyższy od poprzedniego o 25 proc.

Ostatnie komentarze

wroord 2024-07-11 14:37   
wroord - Profil wroord
A co ten pan wie o lotnictwie? No, tak nie zalapal sie na radnego i posla to trzeba go upchac w jakies firmie.
JackStrong 2024-07-10 18:11   
JackStrong - Profil JackStrong
O a zmianach kadrowych na krakowskim lotnisku... dziwna cisza?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy