Koniec współpracy LOT-u z czeskim biurem podróży Cedok

10 lipca 2024 08:50
Po trzech latach zakończyła się współpraca Polskich Linii Lotniczych LOT z największym czeskim biurem podróży Čedok. W nadchodzącym sezonie zimowym turystów z Pragi na egzotyczne wakacje będą wozić dreamlinery włoskiej linii Neos.
Reklama
Lotowskie dreamlinery zaczęły latać dla Čedoku w 2021 roku, kiedy zastąpiły na egzotycznych trasach z Pragi upadłe linie Luke Air. Od tego czasu współpraca między polskimi liniami i czeskim biurem podróży układała się korzystnie dla obu stron, a liczba pasażerów przewożonych z Pragi na dalekodystansowych trasach wakacyjnych wzrastała z każdym rokiem. W sezonie zimowym 2022/2023 LOT przewiózł 33 tysiące turystów ze stolicy Czech, a w ubiegłym roku ich liczba wzrosła już do 44 tysiące. Jesienią 2023 roku polskie linie zdecydowały się nawet zbazować w Pradze na sezon zimowy jednego ze swoich boeingów 787 dreamliner, który latał znad Wełtawy na Madagaskar, Zanzibar, Sri Lankę, Dominikanę, a także do Tajlandii i Kenii.


Jak donoszą czeskie media współpraca w nadchodzącym sezonie zimowym nie będzie już jednak kontynuowana, a lotowskie dreamlinery na egzotycznych kierunkach z Pragi zastąpią boeingi włoskiej linii Neos. Co ciekawe przewoźnik z Półwyspu Apenińskiego ma również operować z kilku mniejszych lotnisk w Czechach i na Słowacji.

- Przed każdym sezonem rozmawiamy z liniami dostępnymi na rynku, biorąc pod uwagę najbardziej optymalne warunki dotyczące m.in. operowania z różnych lotnisk, oferowanie czy typ samolotu oraz usług na pokładzie
– powiedziała w rozmowie z serwisem zdopravy.cz. Katerina Pavlikova, rzeczniczka biura podróży Čedok.


Informacje potwierdziły również Polskie Linie Lotnicze LOT. Wykorzystywany na lotach z Pragi dreamliner będzie w nadchodzącym sezonie zimowym obsługiwał rozkładowe rejsy polskiego przewoźnika z hubu w Warszawie oraz Budapesztu i polskich lotnisk regionalnych.

- Uprzejmie informujemy, że w ubiegłych latach wszystkie czarterowe rejsy PLL LOT dalekiego zasięgu z Pragi były kontraktowane bezpośrednio przez ITAKA Fly Sp. z o.o. Nie możemy więc potwierdzić zakończenia współpracy, gdyż biuro Cedok nigdy nie było dla nas stroną umowy. Jednocześnie potwierdzamy, że w najbliższym sezonie W24/25 nie planujemy operacji czarterowych dalekiego zasięgu z Pragi. B787 Dreamliner, który do tej pory obsługiwał te połączenia wzmocni działalność rozkładową
- odpowiedział rzecznik PLL LOT na pytanie zadane przez portal fly4free.pl.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy