Łukasz Strutyński nowym prezesem Kraków Airport

10 lipca 2024 09:10
1 komentarz
Łukasz Strutyński został przez radę nadzorczą wybrany nowym prezesem Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice.
Reklama
Niecałe trzy tygodnie temu, po ośmiu latach, ze stanowiska prezesa krakowskiego lotniska został odwołany Radosław Włoszek, którego prezesurę oceniliśmy ostatnio w osobnym artykule. Na stanowisku tymczasowo zastąpił go dotychczasowy członek rady nadzorczej portu - Łukasz Strutyński, który następnie zwyciężył w ogłoszonym postępowaniu kwalifikacyjnym i od dzisiaj (10.07) już oficjalnie pełni funkcję prezesa Portu Lotniczego Kraków-Balice.

Łukasz Strutyński jest radcą prawnym i dodatkowo posiada tytuły MBA Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie/École de Management de Normandie/AESE Business School. Pracował w organach zarządczych i kontrolnych spółek prawa handlowego, prowadził kancelarię radcy prawnego i doradzał samorządom w planowaniu i realizacji przedsięwzięć rozwojowych w ramach projektów z udziałem Związku Miast Polskich finansowanych ze środków Unii Europejskiej, krajowych, funduszy norweskich, szwajcarskich i EOG. Z krakowskim lotniskiem Strutyński jest związany od 2013 roku, kiedy objął funkcję członka zarządu spółki odpowiedzialnego za inwestycje, którą pełnił przez 3 lata. Od 2018 roku zasiada z kolei w radzie nadzorczej spółki jako przedstawiciel samorządu miasta Krakowa.


Dodatkowo nowym członkiem zarządu krakowskiego lotniska odpowiedzialnym za inwestycje został wybrany Janusz Kardasiński, który między 2008 a 2016 rokiem pełnił funkcję dyrektora finansowego spółki, a także przez większość tego okresu pełnił również funkcję jej prokurenta.


Ostatnie komentarze

mflyer 2024-07-10 09:22   
mflyer - Profil mflyer
Trzymam kciuki za ofensywę inwestycyjną. Oraz ściągnięcie nowych tradycyjnych przewoźników.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy