Katowice: W czerwcu 14 proc. więcej pasażerów

9 lipca 2024 13:39
Śląski port lotniczy opublikował statystyki ruchu za miesiąc czerwiec. W Pyrzowicach odnotowano wzrost o 14 proc względem ubiegłego roku.
Reklama
Statystyki Katowice (KTW)
 
W czerwcu z usług portu im. Wojciecha Korfantego skorzystało łącznie 749 tys. pasażerów. Od początku roku liczba ta wynosi 2 mln 615 tys. osób, co stanowi wzrost o 17 proc. wobec pierwszego półrocza 2023 roku.

O czerwcowych wzrostach w Pyrzowicach w dużej mierze stanowił ruch czarterowy. Liczba pasażerów obsłużonych w tym segmencie wynosiła 462 tys. osób, co przełożyło się na wzrost o 19 proc. Najpopularniejszymi kierunkami były Antalya, Hurghada, Marsa Alam, Heraklion oraz Dżerba.

Mniejszy wzrost, o 6 proc. (łącznie 285 tys. pasażerów) odnotowano w segmencie ruchu regularnego. Podobnie jak w poprzednich miesiącach najpopularniejszymi miastami docelowymi był Londyn, Dortmund oraz Mediolan.- Ruch pasażerski rośnie w Katowice Airport zgodnie z prognozą. W lipcu i w sierpniu spodziewamy się obsłużyć po około 830 tysięcy podróżnych. Aby sprostać rosnącej liczbie pasażerów, przed wakacjami oddaliśmy do użytku dodatkową halę przylotów oraz 757 nowych miejsc parkingowych. Cały czas pracujemy nad specyfikacją nowego głównego terminalu pasażerskiego. W tym roku chcemy ogłosić przetarg na wybór projektanta dla tej inwestycji
- powiedział Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A.

W połowie czerwca w Pyrzowicach uruchomiono czwarty, tymczasowy terminal pasażerski. Przystosowany jest on do obsługi przylotowego ruchu czarterowego w ramach strefy Schengen.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy