LOT: Do Dubrownika również w sezonie zimowym

9 lipca 2024 09:00
LOT przedłuży okres realizacji połączeń do Dubrownika. Do Perły Adriatyku będzie można z Warszawy dolecieć również w pierwszych dziesięciu tygodniach sezonu zimowego.
Reklama
Połączenie LOT-u z Lotniska Chopina do Dubrownika miało dotychczas charakter sezonowy i pojawiało się jedynie w letniej siatce połączeń narodowego przewoźnika. W tym roku się to jednak zmieni i LOT będzie latał do jednego z najpiękniejszych miast Europy również w pierwszych dziesięciu tygodniach zimowego rozkładu lotów. Jak wynika z systemu rezerwacyjnego linii, ostatni rejs na tej trasie jest obecnie zaplanowany na 7 stycznia 2025 roku.

Co ciekawe loty z Warszawy do Dubrownika powrócą już 1 marca przyszłego roku. Oznacza to, że zimowa przerwa w operowaniu na tej trasie nie potrwa nawet dwóch miesięcy. W zimowym rozkładzie lotów polskie linie zaoferują ze swojej bazy na Lotnisku Chopina do Dubrownika dwa rejsy tygodniowo - we wtorki i soboty.


Przedłużenie realizacji połączeń z Warszawy do Dubrownika wynika ze stale rosnącego zainteresowania pasażerów lotami z Polski do Chorwacji. Ubiegły rok był rekordowy pod względem liczby podróżnych udających się z naszego kraju na wypoczynek nad Adriatykiem właśnie na pokładach samolotów, a 2024 najprawdopodobniej okaże się jeszcze lepszy, ponieważ wszyscy przewoźnicy oferujący loty z Polski do Chorwacji znacznie zwiększyli swoje oferowanie.

Wielokrotnie informowaliśmy, że władzom Chorwacji bardzo zależy, żeby ich kraj stał się popularną destynacją turystyczną również w miesiącach zimowych. Decyzja PLL LOT o przedłużeniu realizacji połączeń do Dubrownika świadczy o tym, że ich starania zaczynają przynosić konkretne rezultaty.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy