Zielona Góra: W czerwcu blisko 9 tys. pasażerów. Ponad 33 proc. wzrostu

8 lipca 2024 09:00
Lotnisko Zielona Góra-Babimost obsłużyło w ubiegłym miesiącu ponad 8,9 tys. pasażerów. Jest to najlepszy czerwcowy wynik w historii portu lotniczego.
Reklama
Statystyki Zielona Góra (IEG)
 

Tegoroczny wynik jest o niecałe 33,5 proc. wyższy aniżeli w czerwcu 2023 roku, kiedy na zielonogórskim lotnisku odprawiono blisko 6,7 tys. pasażerów. Od początku roku przez port lotniczy w Babimoście przewinęło się prawie 30,7 tys. podróżujących. Jest to ponad 35 proc. więcej aniżeli w pierwszym półroczu 2023 roku, kiedy obsłużono niecałe 22,7 tys. pasażerów.


Warto zaznaczyć, że od 1 stycznia do 30 czerwca br. lotnisko w Babimoście obsłużyło prawie tyle samo pasażerów co przez cały 2019 rok, kiedy w Zielonej Górze odprawiono 33,8 tys. podróżujących. Dzięki osiąganym wynikom od początku 2024 roku lotnisko w Babimoście zostało wyróżnione przez Stowarzyszenie Europejskich Portów Lotniczych (ACI Europe) za wzrost liczby obsłużonych pasażerów. Port lotniczy rozwija się w dużej mierze dzięki połączeniom czarterowym. W tegorocznym sezonie letnim z Babimostu można polecieć do Antalyi, Enfidhy, Hurghady oraz Tirany.Zielonogórskie lotnisko nie zamierza spoczywać na laurach i planuje nowe inwestycje, w tym przede wszystkim nowy terminal, który ma zostać oddany do użytku w 2026 roku. Władze lotniska mają również nadzieję, że w najbliższym czasie w Babimoście zawitają Wizz Air lub Ryanair. Drugi z wymienionych przewoźników podkreśla, że jest zainteresowany lotami z Zielonej Góry, jednak w pierwszej kolejności lotnisko musi przeprowadzić niezbędne inwestycje. W kwietniu br. port lotniczy podpisał umowę na budowę nowej płyty postojowej.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy