Radom: Prawie 16 tys. pasażerów w czerwcu i nowe udogodnienia dla podróżnych

5 lipca 2024 10:34
Radomski port lotniczy obsłużył w czerwcu br. prawie 16 tys. pasażerów. Dla wygody podróżnych w terminalu lotniska w ostatnim czasie pojawiło się kilka nowych udogodnień, m.in. źródełka z wodą pitną, drukarka oraz urządzenie Paczkomat® firmy InPost.
Reklama
Statystyki Radom (RDO)
 
W czerwcu Lotnisko Warszawa-Radom obsłużyło 15.790 podróżnych, to o prawie 10 tys. więcej niż w maju br. i tylko o 4 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2023 roku. Łącznie od początku roku z radomskiego portu skorzystało 44.611 osób.

23 czerwca czarnogórska linia lotnicza Air Montenegro uruchomiła czarterowe połączenie z Radomia do stolicy kraju – Podgoricy. Loty odbywają się raz w tygodniu, w niedzielę, a wycieczki oferuje biuro podróży Rego-Bis. W okresie wakacji z Radomia polecieć można w sześciu kierunkach. Loty realizowane są codziennie. W siatce połączeń z Lotniska Warszawa-Radom znajdują się zarówno rejsy regularne, jak i czarterowe. W ofercie lotów wakacyjnych dostępne są połączenia do: Antalyi, Tirany oraz wspomnianej już Podgoricy. Wśród połączeń regularnych znajdują się rejsy do Larnaki na Cyprze realizowane przez Wizz Air. PLL LOT obsługuje loty do: Rzymu, Tirany i Prewezy.


Udogodnienia dla podróżujących z Lotniska Warszawa-Radom

Lotnisko wraz z początkiem sezonu wakacyjnego wprowadziło kilka udogodnień dla podróżnych. W strefie Schengen uruchomiono źródełko z darmową wodą pitną. Każdy pasażer może skorzystać z filtrowanej wody przed podróżą, wystarczy mieć przy sobie swój bidon lub pustą butelkę. Niebawem kolejne poidełko pojawi się również w strefie non-Schengen.

Do użytku pasażerów udostępniono również drukarkę. Urządzenie zlokalizowane jest w terminalu lotniska, w strefie ogólnodostępnej, naprzeciw stanowisk check-in. Drukarka umożliwia wydruk czarno-biały w formacje A4. To doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy podróżni zapomną wydrukować przed przybyciem na lotnisko dokumentów niezbędnych przed wylotem.

Na Lotnisku Warszawa-Radom pojawił się także Paczkomat® firmy InPost. Urządzenie znajduje się w strefie kontroli bezpieczeństwa. W przypadku, gdy pasażer podejdzie do kontroli z przedmiotem niedozwolonym tzw. „przedmiotem nielotem”, będzie mógł zdecydować się na skorzystanie z usługi firmy InPost. To idealne rozwiązanie dla podróżnych, którzy w bagażu podręcznym posiadają przedmioty zakwestionowane przez operatora kontroli bezpieczeństwa. W sytuacji, gdy w bagażu znajdzie się przedmiot, który powinien znaleźć się w tym rejestrowanym (np. perfumy czy pamiątkowy scyzoryk) pasażer może wysłać go za pomocą urządzenia Paczkomat®. Dotychczas taki przedmiot musiał zostać wyrzucony lub, jeśli podróżny miał jeszcze na to czas, mógł zostać nadany w bagażu rejestrowanym. Przesyłkę nadaje się poprzez aplikację InPost Mobile. Paczkomat® na lotnisku umożliwia jedynie wysyłkę krajową, do drugiego paczkomatu lub pod wskazany adres, a cała procedura odbywa się w asyście pracownika kontroli bezpieczeństwa. Takie rozwiązanie funkcjonuje już m.in. od roku na Lotnisku Chopina w Warszawie i cieszy się zainteresowaniem pasażerów.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy