Rzeszów: Ponad 120 tys. pasażerów w czerwcu. Już niedługo skanery CT na lotnisku

5 lipca 2024 09:00
W czerwcu br. z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka skorzystało ponad 120 tys. pasażerów, co stanowi wzrost o 15 proc. względem ubiegłego roku. W najbliższych miesiącach na lotnisku zostaną zamontowane nowoczesne skanery CT, które pomogą sprostać obsłudze wzrastającego ruchu.
Reklama
Statystyki Rzeszów (RZE)
 
W czerwcu br. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów obsłużył 120 157 podróżnych. To najlepszy czerwiec i drugi najlepszy miesiąc w historii lotniska oraz wzrost o 15. procent względem tego samego okresu roku ubiegłego. Dotychczas największą liczbę pasażerów obsłużono w sierpniu ubiegłego roku - prawie 122 tys. Jeśli rzeszowskie lotnisko utrzyma obecną dynamikę wzrostu, to w bieżącym roku bez wątpienia uda się pobić zeszłoroczny rekord, kiedy z usług podkarpackiego portu skorzystało 1,02 mln osób. W pierwszych sześciu miesiącach br.
podkarpacki port obsłużył już prawie 500 tys. podróżnych.

– Liczby mówią same za siebie i świadczą o tym, że lotnisko umie trafić w potrzeby i oczekiwania pasażerów, zarówno pod kątem zaproponowanych destynacji, jak i standardu obsługi rosnącego ruchu pasażerskiego oraz cargo. Ten wynik jest powodem do zadowolenia, a jednocześnie zobowiązaniem do jeszcze większej aktywności, by nie tylko sprostać oczekiwaniom, ale niezmiennie wychodzić im naprzeciw
powiedział Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

W czerwcu najwięcej pasażerów skorzystało z oferty wakacyjnych lotów czarterowych. Jeśli chodzi zaś o połączenia regionalne, to najwięcej podróżnych przewieźli LOT, Lufthansa i Wizz Air. Najpopularniejszą destynacją była Antalya, a następnie Warszawa, Londyn i Monachium, czyli największe huby przesiadkowe dostępne bezpośrednio z Jasionki. W kierunkach regularnych kolejne miejsca zajęły Alicante, East Midlands i Bristol, a w czarterach - Heraklion, Rodos i Sharm el Sheikh.

– Pasażerowie w tym sezonie letnim mają do wyboru 29 kierunków, w tym najlepszą ofertę czarterów, które mają prawie 40-procentowy udział w ruchu na naszym lotnisku
powiedział Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

W szczycie wakacji z Rzeszowa można regularnie polecieć do Nowego Jorku, Warszawy, Gdańska, Monachium, Alicante, Zadaru, Dublina, Manchesteru, East Midlands, Bristolu, Londynu Stansted i Londynu Luton oraz Rzymu. Na czarterową ofertę wakacyjną składają się z kolei: Antalya, Bodrum, Izmir, Zakynthos, Kreta, Kefalonia, Rodos, Podgorica, Tivat, Tirana, Burgas, Sharm el Sheikh, Hurghada, Majorka i Enfidha.


Skanery CT w Rzeszowie

Aby sprostać obsłudze stale rosnącej liczby pasażerów władze lotniska zdecydowały się o zakupie nowoczesnych skanerów CT, które już w najbliższych miesiącach zostaną zamontowane w terminalu. Dzięki nim na rzeszowskim lotnisku nie trzeba będzie więcej wyciągać z bagażu podręcznego płynów oraz elektroniki podczas kontroli bezpieczeństwa, co zdecydowanie przyspieszy całą procedurę i pomoże zlikwidować zatory tworzące się w godzinach największego natężenia ruchu.

– Celem przyspieszenia obsługi pasażerów przy kontroli bezpieczeństwa zamierzamy w najbliższych miesiącach uruchomić procedurę zakupu i wdrożenia innowacyjnych skanerów CT, dzięki którym nie będzie potrzeby wyciągania z bagażu podręcznego płynów oraz elektroniki
dodał prezes Hamryszczak.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy