SAS oferuje status match

5 lipca 2024 10:00
W związku z przejściem od 1 września br. do SkyTeam skandynawskie linie SAS oferują atrakcyjną możliwość status match do swojego programu EuroBonus dla klientów z wybranych rynków konkurencyjnych.
Reklama
Status match oznacza najogólniej wyrównanie statusów oferowane często podróżującym klientom, którzy posiadają wysoki status w programach lojalnościowych u konkurencji. Z propozycji SAS-u mogą skorzystać posiadacze wysokich statusów w czterech popularnych programach dla często podróżujących klientów: Miles&More Lufthansy i LOT-u, Miles&Smiles Turkish Airlines, Executive Club British Airways i Finnair Plus. Oferta jest aktualna do 30 sierpnia br. i dotyczy wybranych rynków, w tym klientów z Polski.

Wyrównanie statusów nastąpi według następującego schematu:
  • status Star Alliance Silver (FTL w Miles&More, Classic Plus w Miles&Smiles) - EuroBonus SILVER
  • status Star Alliance Gold (Senator i HON Circle w Miles&More, Elite i Elite Plus w Miles&Smiles) - EuroBonus GOLD
  • status Oneworld Sapphire (Silver w Executive Club, Gold w Finnair Plus) - EuroBonus SILVER
  • status Oneworld Emerald (Gold w Executive Club, Platinum i Platinum Lumo w Finnair Plus) - EuroBonus GOLD
Zaskakujące w ofercie skandynawskich linii jest nierówne potraktowanie statusów w ramach poszczególnych sojuszy - status Oneworld Sapphire odpowiada bowiem pod względem przywilejów i wymogów kwalifikacyjnych statusowi Gold a nie Silver w Star Alliance. Warto zwrócić też uwagę, że w ramach status match nie jest możliwe otrzymanie najwyższego statusu w SAS, czyli EuroBonus Diamond.


Aby skorzystać z propozycji SAS należy wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie przewoźnika. Zainteresowani klienci otrzymają dalsze instrukcje w ciągu 10 dni roboczych od zgłoszenia. Przewoźnik zastrzega możliwość weryfikacji zgłoszenia na podstawie dodatkowych dokumentów, w tym paszportu członka programu.

Wyrównany status w ramach oferty zachowa swoją ważność do 31 marca 2025 r. Zarazem przewoźnik uruchomił szybką ścieżkę do wydłużenia tej ważności na kolejny rok. W tym celu należy odbyć podróże odpowiednio dwoma (w przypadku statusu Silver) lub pięcioma (w przypadku statusu Gold) dowolnymi rejsami SAS w terminie do końca marca przyszłego roku.

W związku z opuszczeniem przez SAS Star Alliance i przejściem do SkyTeam statusy w jego programie lojalnościowym będą dawały przywileje powiązane z poszczególnymi poziomami tj. Elite i Elite Plus w nowym sojuszu skandynawskich linii. Są to możliwość priorytetowej odprawy i boardingu, dodatkowe limity bezpłatnego bagażu, wstępy do wybranych poczekalni biznesowych i inne.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy