Vietnam Airlines zagrożone bankructwem

4 lipca 2024 09:05
Linia Vietnam Airlines otrzymała zgodę na spłatę kredytu refinansowego do końca 2027 roku. W przeciwnym razie przewoźnikowi grozi bankructwo.
Reklama

Problemy finansowe narodowego wietnamskiego przewoźnika zaczęły się podczas pandemii wirusa COVID-19. Linia otrzymała pomoc finansową od banków komercyjnych wysokości blisko 160 mln dolarów. Pożyczki udzielone Vietnam Airlines zostały w 2021 roku zrefinansowane przez bank centralny Wietnamu przy zerowej stopie procentowej. Rząd kraju twierdzi jednak, że przewoźnik nie dokończył działań refinansujących. Linia nadal nie przeprowadziła restrukturyzacji inwestycji, które nie są związane z jej podstawową działalnością.


Wietnamski rząd nie chce jednak narażać swojego narodowego przewoźnika na dodatkowe problemy prawne oraz finansowe, a także na utratę reputacji. Linia otrzymała zatem dodatkowe trzy lata na spłatę kredytu i dokończenie restrukturyzacji. Jeżeli Vietnam Airlines do końca 2027 roku nie wykorzystają swojej szansy, linii grozi bankructwo. Władze Wietnamu podkreślają, jest to jedno z wielu zadań, które stoi przed narodowym przewoźnikiem.

"Jest to tylko jedno z rozwiązań, które pomoże Vietnam Airlines przezwyciężyć trudności, ale w tej chwili jest to najbardziej wykonalne i odpowiednie rozwiązanie"
- informuje w oświadczeniu rząd Wietnamu.Wraz z wybuchem pandemii linie lotnicze z całego świata zmuszone były do ograniczenia lub tymczasowego zawieszenia swojej działalności, co miało znaczący wpływ na ich sytuację finansową. Wiele z nich nadal odczuwa skutki epidemii, czego przykładem jest chociażby Vietnam Airlines.


Fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy