LOT rozbuduje i odnowi poczekalnię biznesową Polonez

3 lipca 2024 16:45
1 komentarz
Już w lipcu br. rozpoczną się na Lotnisku Chopina prace związane z renowacją i rozbudową flagowej poczekalni biznesowej LOT-u Polonez. Oficjalne otwarcie salonu planowane jest na koniec roku.
Reklama
Polonez jest główną poczekalnią polskiego przewoźnika przeznaczoną dla pasażerów klasy biznes oraz posiadaczy kart statusowych w programach lojalnościowych sojuszu Star Alliance. Salon zlokalizowany jest na antresoli w hali odlotów w strefie Schengen. Obecnie składa się on z dwóch części - ogólnej oraz Elite Club zarezerwowanej dla podróżnych ze statusem Senator, HON Circle i Star Alliance Gold.

Design nowych wnętrz saloniku zostanie dopasowany do aktualnej identyfikacji marki LOT. Dzięki pracom modernizacyjnym goście zyskają więcej przestrzeni oraz miejsc siedzących. Przy okazji planowane jest zwiększenie Poloneza o dodatkowe 153 m2 do łącznej powierzchni ponad 860 m2. W rozbudowanej części pasażerowie będą mieć widok na tętniący życiem terminal, znajdujący się na poziomie poniżej. Ponadto, w ramach renowacji salonik zyska nowoczesny design, który połączy elegancję z funkcjonalnością. Przestrzeń została zaprojektowana z myślą o wygodzie i komforcie gości, oferując nowoczesne meble, w tym wygodne fotele i kanapy, dzięki którym pasażerowie będą mogli zrelaksować się przed podróżą.


- Z badań satysfakcji wiemy, że pasażerowie bardzo dobrze oceniają salonik, szczególnie ceniąc naszą ofertę gastronomiczną. Zdajemy sobie jednak sprawę, że w tzw. falach wylotowych salonik jest odwiedzany przez wielu podróżnych, dlatego też, w ramach modernizacji, wprowadzimy więcej przestrzeni oraz nowoczesnych udogodnień. Wierzę, że zmiany zapewnią jeszcze większy komfort, a także możliwość swobodnej pracy i odpoczynku. LOT Business Lounge Polonez to największy salonik na lotnisku Chopina będącym hubem LOT-u. Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci doświadczali słynnej lotowskiej gościnności właśnie tutaj, jeszcze przed wejściem na pokład. Nie możemy się doczekać, aby zaprosić ich do zupełnie odmienionego wnętrza - mówi Izabela Leszczyńska, Dyrektor Biura Rozwoju Produktu i Customer Experience PLL LOT.

Remont będzie realizowany etapami, co pozwoli na utrzymanie dostępu do wybranej części konsumpcyjnej. Polonez będzie otwarty niezmiennie 7 dni w tygodniu w godzinach 5:00 - 23:00. Oddanie do użytku w pełni wyremontowanego salonu planowane jest na grudzień br. Pasażerowie odlatujący z Warszawy rejsami ze strefy Non-Schengen mogą również skorzystać z należącej do LOT-u mniejszej poczekalni Mazurek.

Fot. M. Stus

Ostatnie komentarze

spotter10 2024-07-04 09:22   
spotter10 - Profil spotter10
Czyli rozumiem, że na czas remontu powierzchnia saloniku będzie pomniejszona i będzie panował jeszcze większy ścisk? Czyli komfort znacząco spadnie. Szkoda, że w takim razie LOT się nie dogadał z portem lotniczym aby na czas remontu honorować karty statusowe w pozostałych salonikach na lotnisku, należących do portu.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy