Ethiopian Airlines chce już za rok latać do Warszawy bezpośrednio A350

3 lipca 2024 09:33
2 komentarze
Władze Ethiopian Airlines deklarują, że widzą potencjał, żeby już w przyszłym roku latać bezpośrednio bez międzylądowań airbusami A350 z Warszawy do Addis Abeby.
Reklama
Wczoraj (3.07) Ethiopian Airlines zainaugurował połączenie z Addis Abeby do Warszawy i tym samym stał się pierwszą regularną afrykańską linią operującą ze stołecznego lotniska. Obecnie loty są wykonywane boeingami 737 MAX 8 z międzylądowaniem w Atenach, a już od sezonu zimowego nastąpi zmiana i do Warszawy Ethiopian będzie latał przez Wiedeń szerokokadłubowymi airbusami A350, co znacznie poprawi komfort podróży. W ocenie władz etiopskiej linii połączenie już teraz wykazuje potencjał, żeby być obsługiwanym bezpośrednio bez międzylądowań samolotami
szerokokadłubowymi i w takim kształcie powinno się pojawić w rozkładzie lotów już w przyszłym roku.

- Powiem w ten sposób. Już przy obecnej skali ruchu widzimy, że spokojnie bylibyśmy w stanie wykonywać codzienne bezpośrednie połączenia z Warszawy do Addis Abeby samolotem klasy Airbus A350, czyli na ponad ok. 300 pasażerów. Mam nadzieję, że (takie połączenie ruszy już) w przyszłym roku. Taki cel postawiłem przed naszym zespołem sprzedaży - aby popyt był taki, żeby za rok o tej porze bezpośrednie loty z Warszawy do Addis Abeby mogły już być realizowane samolotem szerokokadłubowym

- powiedział w rozmowie z fly4free.pl Lemma Yadecha, dyrektor handlowy linii Ethiopian Airlines.


Ethiopian Airlines liczy, że w pierwszym roku funkcjonowania połączenia uda mu się przewieźć na trasie z Warszawy do Addis Abeby 20 tys. pasażerów. Władze linii w miesiącach jesienno-zimowych spodziewają się wypełnienia samolotów na poziomie nawet 90 proc.

Ostatnie komentarze

analityk 2024-07-03 13:26   
analityk - Profil analityk
Ethiopian ze swoim hubem na Afrykę na pewno jest w stanie zgarnąć większość pasażerów którzy lecą na południe od Saharę. Może uda się złapać pasażerów z okolicy na to połączenie (LOT jako dostawca pasażerów tranzytowych). Pytanie czy Ethiopian będzie chciał dzielić się zyskami (code sharing).
lysypiotr76 2024-07-03 11:13   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Uważam , że to jedno z ważniejszych nowych połączeń od czasów wejścia na lotnisko Chopina Emirates. Warszawa nie ma szczęścia do dużych linii z poza Europy.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy