Wizz Air poleci z Poznania do Rzymu

2 lipca 2024 14:43
1 komentarz
W systemie rezerwacyjnym Wizz Aira pojawiło się nowe połączenie z Poznania do Rzymu Fiumicino. Nowa trasa zostanie zainaugurowana pod koniec października br.
Reklama
Wizz Air w ostatnich miesiącach skupiał się na optymalizacji swojej siatki połączeń i zawiesił część obsługiwanych tras w związku z brakami flotowymi spowodowanymi uziemieniem części floty airbusów A321neo. W marcu węgierski przewoźnik wycofał się całkowicie z Olsztyna, a w sierpniu samoloty w charakterystycznym różowym malowaniu wykonają również ostatni rejs z Bydgoszczy. Jak się może jednak obecnie wydawać sytuacja flotowa Wizz Aira uległa pewnej poprawie i niskokosztowa linia po miesiącach zastoju przeszła do ofensywy na polskim rynku. Kilka dni temu przewoźnik zapowiedział uruchomienie połączeń z Gdańska, Rzeszowa i Warszawy do Mediolanu Malpensa oraz z Gdańska na Maderę, a dzisiaj ogłosił kolejną nowość - połączenie z Poznania na największe rzymskie lotnisko Fiumicino.

Połączenie z Poznania do Rzymu Fiumicino zostanie zainaugurowane 28 października br., czyli wraz z wejściem w życie zimowego rozkładu lotów i będzie realizowane z częstotliwością trzech rotacji tygodniowo - w poniedziałki, środy i piątki. Ceny biletów zaczynają się już nawet od 60 złotych w jedną stronę dla członków Wizz Discount Club.

  • Poznań 14:40 - Rzym Fiumicino 17:00 (1-3-5--)
  • Rzym Fiumicino 11:45 - Poznań 14:05 (1-3-5--)

Na połączeniu z Poznania do Wiecznego Miasta Wizz Air będzie rywalizował z Ryanairem, który ze stolicy Wielkopolski lata na drugie rzymskie lotnisko - Ciampino. Irlandzki niskokosztowiec oferuje obecnie na tej trasie cztery loty tygodniowo, a ich liczba w sezonie zimowym zmaleje do zaledwie dwóch, co oznacza, że Wizz Air już na starcie swojego nowego połączenia uzyska nad Ryanairem pewną przewagę.

Ostatnie komentarze

POZer 2024-07-02 15:48   
POZer - Profil POZer
Super, ale zastanawia mnie że bardziej opłaca sie konkurować niż uruchomić nowe połączenie np na Wyspy Kanaryjskie, czy do Barcelony
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy