Rosyjska linia chce wycofać airbusy A320neo

3 lipca 2024 08:55
Jeden z największych rosyjskich przewoźników, S7 Airlines planuje wycofać ze swojej floty airbusy A320 neo.
Reklama
Powodem planowanego wycofania z eksploatacji najmłodszych samolotów z rodziny airbusa są problemy z bieżącymi naprawami i konserwacją silników firmy Pratt & Whitney, w które to wyposażone są te samoloty. Brak części zamiennych do silników jest skutkiem sankcji nałożonych na Federację Rosyjską. Fiaskiem zakończyło się również szukanie pomocy w Iranie. Zarówno rosyjscy, jak i irańscy mechanicy nie posiadają odpowiednich komponentów, ani technologii napraw najnowszych silników amerykańskiego producenta P&W.

W chwili obecnej nie padają konkretne daty, kiedy maszyny mogłyby zostać wyłączone z eksploatacji. Problemy przewoźnika zaczęły się już jesienią ubiegłego roku. Z powodu uziemienia części samolotów linia została zmuszona do zredukowania swojego zimowego rozkładu lotów o 15 proc., a niezdolne do lotów było około 20 proc. floty.


Linia S7 Airlines posiada łącznie 31 maszyn airbus A320neo. Z powodu problemów flotowych przewoźnika przewiduje się, że w obecnym roku linia obsłuży o około 30 proc. mniej pasażerów. Na początku roku zarząd S7 podjął decyzję o zwolnieniu około 400 pilotów i członków załóg pokładowych w swojej moskiewskich bazie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy