Silne turbulencje nad Atlantykiem. Kiladziesiąt osób rannych

2 lipca 2024 09:15
W poniedziałek (1.07) samolot linii Air Europa lecący z Madrytu do Montevideo musiał awaryjnie lądować w brazylijskim mieście Natal z powodu silnych turbulencji w wyniku których trzydzieści osób odniosło obrażenia i konieczne było udzielenie im pomocy medycznej.
Reklama
Boeing 787-9 dreamliner linii lotniczych Air Europa wleciał w strefę wyjątkowo silnych turbulencji w poniedziałek (1.07) rano, kiedy większość pasażerów spała. Według relacji osób obecnych na pokładzie od momentu wygłoszenia przez kapitana komunikatu o możliwych turbulencjach, do pierwszego wstrząsu minęło zaledwie kilka sekund, a wszystkie osoby nieprzypięte pasami natychmiast wyleciały z foteli.

- To było kilka sekund chaosu. Lecieliśmy nad Atlantykiem, gdy ogłosili, że mogą wystąpić turbulencje. Kilka sekund później (…) ludzie bez pasów wylecieli z foteli
- powiedziała w rozmowie z urugwajskim dziennikiem "El Pais" jedna z pasażerek.


W wyniku zdarzenia rannych zostały trzydzieści osób, które odniosły głównie obrażenia kończyn oraz twarzy. Samolot bez problemu wylądował w brazylijskim mieście Natal, a wszyscy poszkodowani otrzymali niezbędną pomoc medyczną. Maszyną podróżowało 325 osób.

To kolejny przypadek w ostatnich miesiącach, kiedy na skutek wyjątkowo silnych turbulencji duża liczba pasażerów obecnych na pokładzie samolotu odniosła obrażenia. Pod koniec maja br. w wyniku turbulencji zmarł mężczyzna podróżujący liniami Singapore Airlines, a trzydzieści innych osób zostało rannych.

Ten i inne podobne przypadki uświadamiają, że czasu na zapięcie pasów może czasem nie wystarczyć i dlatego dla własnego bezpieczeństwa warto odpinać je tylko wtedy, kiedy jest to konieczne np. żeby pójść do toalety, czy wstać dla wyprostowania nóg.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy