Air Serbia poleci do Kantonu

2 lipca 2024 09:05
Narodowy serbski przewoźnik ogłosił uruchomienie bezpośredniego połączenia z Belgradu do Kantonu. Inauguracja zaplanowana jest na 30 września br.
Reklama

O planach linii Air Serbia dotyczących lotów do Kantonu pisaliśmy w sierpniu 2023 roku. Loty pomiędzy stolicami Serbii i prowincji Guangdong będą się odbywały dwa razy w tygodniu – w poniedziałki oraz piątki. Do obsługi połączenia wykorzystywane będą samoloty typu Airbus A330-200, które będą latały zgodnie z następującym rozkładem:

  • Belgrad - Kanton
  • JU988 Belgrad 0:50 – 18:10 Kanton (1---5--)
  • JU989 Kanton 23:10 – 4:30 Belgrad (1---5--)

Będzie to drugie połączenie serbskiego przewoźnika do Chin. Obecnie Air Serbia realizuje jeden rejs tygodniowo na trasie Belgrad – Tiencin. Przewoźnik planuje również loty do Szanghaju. Air Serbia zapewniła sobie nawet sloty na lotnisku Pudong.

- Zapewniliśmy sobie sloty na trasach do Kantonu i Szanghaju. Gdy tylko otrzymamy trzeci i czwarty samolot szerokokadłubowy, w pierwszej kolejności uruchomi połączenia właśnie do tych miast. Rynek chiński opiera się na ruchu turystycznym i korporacyjnym. Ma inną sezonowość niż Ameryka Północna, popyt jest bardziej rozłożony w ciągu roku, a szczyt przypada na styczeń i luty, co dobrze wpisuje się w naszą strategię rozwoju
– powiedział Jiri Marek, dyrektor generalny Air Serbia.


Air Serbia planuje w dalszej perspektywie uruchomienie połączeń do Tokio, Seulu, a także do Toronto oraz Miami.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy