Koleje Małopolskie pojadą częściej na lotnisko w Balicach

1 lipca 2024 08:55
Koleje Małopolskie pojadą częściej z Krakowa Głównego na lotnisko w Balicach. Zwiększona zostanie liczba kursów w godzinach wieczornych.
Reklama

Koleje Małopolskie i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego potwierdziły zwiększenie liczby połączeń na trasie Kraków Główny – Kraków Lotnisko. Władze wojewódzkie i Kolei Małopolskich wyszły naprzeciw pasażerom, którzy chcieli zwiększenia liczby połączeń w godzinach wieczornych. Na tę chwilę pociągi z głównego krakowskiego dworca na lotnisko w Balicach jeżdżą co pół godziny. Liczba połączeń po godzinie 18:00 była do tej pory redukowana do jednego w ciągu godziny. W połowie lipca zwiększona zostanie częstotliwość kursów. Połączenia między godziną 18:00 a 22:00 również będą realizowane co pół godziny.

- Do obsługi tych połączeń wykorzystamy tabor, który w pozostałych godzinach kursuje na innych trasach, ale to już będzie maksimum jeśli chodzi o to połączenie. W ciągu doby przewozimy około 6 tysięcy pasażerów tymi pociągami
– powiedział dla Radia Kraków Przemysław Żywicki, przedstawiciel Kolei Małopolskich.Kraków zwiększył również liczbę połączeń autobusowych. Linia 300 przez całe wakacje będzie kursowała we wszystkie dni tygodnia co 15 minut. Władze miasta wykluczają z kolei budowę linii tramwajowej do portu lotniczego w Balicach.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy