Wizz Air rozważa loty do Singapuru

29 czerwca 2024 09:00
Węgierski niskobudżetowy przewoźnik rozważa uruchomienie lotów do Singapuru. Połączenie miałoby być realizowane z Abu Zabi.
Reklama

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy, że Wizz Air planuje odbiór pierwszego samolotu typu Airbus A321XLR w lutym 2025 roku. Nowe maszyny miałyby obsługiwać przede wszystkim loty do Indii, które od lat są w kręgu zainteresowań węgierskiego przewoźnika. Okazuje się, że Wizz Air jest również zainteresowany uruchomieniem połączenia do Singapuru. Loty do „Miasta Lwa” miałyby być realizowane z Abu Zabi.

– Airbusy A321XLR będą idealne dla lotów z naszej bazy w Abu Zabi, skąd możemy na przykład realizować loty do Singapuru. Jest wiele połączeń, które będziemy w stanie realizować dzięki nowym samolot
– powiedział cytowany przez fly4free.pl Robert Carey, prezes Wizz Aira.


Przedstawiciele węgierskiej niskobudżetowej linii wykluczają jednocześnie, przynajmniej na tę chwilę, możliwość lotów do Ameryki Północnej.

- Wszyscy są bardzo podekscytowani możliwością latania airbusem A321XLR do Ameryki Północnej. Jednak to nie jest przedmiot naszych zainteresowań. To nie nasz rynek. Zatem z całą pewnością wykluczamy uruchomienie bezpośrednich połączeń do Ameryki Północnej
– powiedział we wrześniu 2023 roku Owain Jones, wiceprezes Wizz Aira i dyrektor ds. korporacyjnych.


Airbusy A321XLR będą dysponowały zasięgiem ponad 8 tys. km, dzięki czemu Wizz Air będzie mógł obsługiwać loty np. z Wielkiej Brytanii do Indii, a także z Abu Zabi do Singapuru.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy