Wizz uruchomi trzy trasy do Mediolanu i jedną na Maderę

27 czerwca 2024 13:54
Węgierski niskokosztowy przewoźnik zapowiedział uruchomienie czterech nowych połączeń. Polecimy do Mediolanu Malpensa oraz na Maderę.
Reklama
Wszystkie nowe połączenie zostaną zainaugurowane w końcówce obecnego sezonu letniego. Jako pierwsze, jeszcze we wrześniu, wystartują loty z Warszawy do Włoch. Start połączeń z Gdańska oraz Rzeszowa został zaplanowany na październik.
  • Gdańsk - Mediolan Malpensa
  • Gdańsk 19:25 - 21:35 Mediolan Malpensa (--3----)
  • Gdańsk 19:40 - 21:50 Mediolan Malpensa (------7)
  • Gdańsk 19:50 - 22:00 Mediolan Malpensa (1----5--)
  • Mediolan Malpensa 22:10 - 00:15 Gdańsk (--3----)
  • Mediolan Malpensa 22:25 - 00:30 Gdańsk (------7)
  • Mediolan Malpensa 22:35 - 00:40 Gdańsk (1---5--)
  • Gdańsk - Funchal
  • Gdańsk 12:40 - 17:20 Funchal (---4--7)
  • Funchal 18:00 - 00:10 Gdańsk (---4--7)

Lotnisko Malpensa jest największym i obok Linate oraz Bergamo jednym z trzech portów obsługujących aglomerację Mediolanu. W minionym 2023 roku z jego usług skorzystało 26 mln pasażerów. Z warszawskiego Lotniska Chopina na Malpensę codziennie operuje LOT, natomiast Wizz Air równolegle lata do nieodległego Bergamo. Na Malpensę w obecnym sezonie letnim na pokładzie polskiego przewoźnika można dolecieć również z Rzeszowa. Największy port stolicy Lombardii będzie natomiast nowością z gdańskiego lotniska. W chwili obecnej na pokładzie linii Ryanair można dolecieć z Pomorza do Bergamo, w przeszłości na tej trasie operował również Wizz Air.

Port lotniczy Funchal na Maderze będzie również zupełnie nowym kierunkiem lotów z Gdańska. W chwili obecnej na tą portugalską wyspę z Polski Wizz Air realizuje połączenia jedynie z Warszawy i Katowic. Loty te będą jednym z najdłuższych połączeń z Gdańska. Lot w jedną stronę potrwa około pięć i pół godziny.- Z radością ogłaszamy nowe, fantastyczne połączenia z Polski, które odzwierciedlają nasze silne zaangażowanie na polskim rynku. Ta ekspansja jest dowodem naszej determinacji, aby sprostać zmieniającym się potrzebom pasażerów, oferując im jeszcze więcej możliwości podróży. Jesteśmy przekonani, że nowe trasy zostaną ciepło przyjęte przez podróżnych i przyczynią się do wzmocnienia więzi gospodarczych między Polską a tymi dynamicznymi europejskimi miejscami docelowymi. Niezależnie od tego, czy chodzi o wspaniałe krajobrazy Madery, czy o elegancki urok Mediolanu, jesteśmy zdeterminowani, aby oferować naszym polskim pasażerom przystępne cenowo i wygodne możliwości podróży, aby mogli odkrywać te niesamowite miejsca
- powiedziała Sasha Vislaus, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy