airBaltic zawiesi w sezonie zimowym loty z Krakowa

26 czerwca 2024 08:55
Z systemu rezerwacyjnego wynika, że airBaltic zawiesi wraz z końcem sezonu letniego połączenie z Krakowa do Wilna.
Reklama

Połączenie pomiędzy stolicami województwa małopolskiego i Litwy zostało zainaugurowane 3 maja br. Na tę chwilę jest to jedyna trasa z Polski w ofercie łotewskiego przewoźnika. Rejsy pomiędzy Krakowem i Wilnem odbywają się dwa razy w tygodniu w każdy poniedziałek oraz piątek zgodnie z poniższym rozkładem:

  • Kraków - Wilno
  • BT919 Wilno 14:20 – 14:40 Kraków (1---5--)
  • BT920 Kraków 15:20 – 17:40 Wilno (1---5--)

Z systemu rezerwacyjnego airBaltic wynika, że jedyne połączenie z Polski zostanie zawieszone wraz z końcem sezonu letniego. Ostatni rejs zaplanowany jest na 25 października. Kraków straci tym samym jedyne bezpośrednie połączenie z Wilnem, a także z Litwą. Na tę chwilę nie wiadomo, czy połączenie zostanie wznowione w przyszłorocznym sezonie letnim.


Łotewski przewoźnik w przeszłości obecny był również w Warszawie, Gdańsku oraz Radomiu, skąd wykonywał połączenia do swojego głównego hubu przesiadkowego w Rydze. W maju 2023 roku pisaliśmy również, że linia planuje przywrócić loty pomiędzy stolicami Polski i Łotwy w ciągu najbliższego roku, jednak plany przewoźnika nie zostały dotąd zrealizowane. Samoloty airBaltic wykonują jednak wybrane rejsy z Warszawy do Zurychu dla linii SWISS, która leasinguje airbusy A220 od łotewskiego przewoźnika.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy