Skytrax 2024: Qatar najlepszy. LOT na 95. pozycji

25 czerwca 2024 15:10
Skytrax opublikowała ranking najlepszych linii lotniczych świata. Zwycięzcą już po raz ósmy został Qatar Airways, a LOT zajął dopiero 95 miejsce.
Reklama
Już po raz dwudziesty piąty przyznano nagrody dla najlepszej linii roku Skytrax. Tegoroczna gala odbyła się w poniedziałek 24 czerwca w Fairmont Windsor Park, w pobliżu lotniska Heathrow w Londynie. Tegorocznym zwycięzcą już po raz ósmy zostały katarskie linie lotnicze Qatar Airways. Na drugim stopniu podium uplasował się Singapore Airlines, który nie obronił zeszłorocznej pierwsze pozycji. A trzecie miejsce zajął arabski Emirates. W pierwszej dwudziestce rankingu widoczna jest dominacja przewoźników azjatyckich, ale znalazło się w niej również kilka europejskich linii: Turkish Airlines, Air France, Swiss International Air Lines, British Airways, Iberia, Virgin Atlantic, a także niemiecka Lufthansa.

- To wielki moment dla Qatar Airways i zaszczytem jest dla mnie móc podzielić się tą nagrodą z całym ciężko pracującym zespołem naszej linii. Ta nagroda jest świadectwem naszego nieustannego poświęcenia w zapewnianiu jak najwyższego poziomu obsługi i jakości na pokładach naszych samolotów. Liczymy na kolejne zwycięstwa w przyszłości
- powiedział Badr Mohammed Al-Meer, dyrektor generalny Qatar Airways Group


Pierwsza dwudziestka rankingu najlepszych linii świata według Skytrax prezentuje się następująco:
 1. Qatar Airways
 2. Singapore Airlines
 3. Emirates
 4. ANA All Nippon Airways
 5. Cathay Pacific Airways
 6. Japan Airlines
 7. Turkish Airlines
 8. EVA Air
 9. Air France
 10. Swiss International Air Lines
 11. Korean Air
 12. Hainan Airlines
 13. British Airways
 14. Fiji Airways
 15. Iberia
 16. Vistara
 17. Virgin Atlantic
 18. Lufthansa
 19. Etihad Airways
 20. Saudi Arabian Airlines
Polskie Linie Lotnicze LOT zaliczyły spadek o 9 pozycji względem ubiegłego roku i zostały sklasyfikowane dopiero na 95 miejscu rankingu, przegrywając m.in. z Austrian Airlines i Air Baltic oraz kilkoma przewoźnikami niskokosztowymi takimi jak Ryanair, który zajął 63 miejsce czy easyJet.

Inne kategorie

Skytrax wyróżnił również przewoźników w kategoriach specjalnych odpowiadających poszczególnym oferowanym przez nich produktom. I tak zwycięzca całego rankingu Qatar Airways otrzymał również nagrody za najlepszą klasę biznes i najlepszy salonik klasy biznes na świecie. Singapore Airlines wyróżniono za najlepszą obsługę pokładową i najlepszą ofertę w pierwszej klasie. Najwyżej oceniono klasę ekonomiczną premium Japan Airlines, a najlepszą klasę ekonomiczną zdaniem pasażerów oferuje Cathay Pacific.


Wyróżnienie za najlepsze usługi lotniskowe i najlepszy personel na lotnisku otrzymała linia All Nippon Airways. Saudi Arabian Airlines uznano za przewoźnika, który najszybciej się rozwija i najbardziej poprawił jakość swojego produktu względem ubiegłego roku. AirAsia została wybrana najlepszą tanią linią na świecie, a Scoot najlepszą dalekodystansową tanią linią, zaś najlepszym europejskim przewoźnikiem niskokosztowym została hiszpańska Volotea.


Za najlepszą linię regionalną uznano po raz ósmy z rzędu tajskie linie Bangkok Airlines. British Airways z kolei otrzymał nagrodę dla przewoźnika najbardziej przyjaznego rodzinom z dziećmi.

Najlepsze linie w poszczególnych regionach świata:
 1. Indie/ Południowa Azja - Vistara
 2. Azja Wschodnia - Singapore Airlines
 3. Australia/Pacyfik - Fiji Airways
 4. Ameryka Północna - Delta Air Lines
 5. Ameryka Południowa - LATAM Airlines
 6. Afryka - Ethiopian Airlines
 7. Europa - Turkish Airlines
 8. Bliski Wschód - Qatar Airways

Ranking został stworzony na podstawie ankiet, które wypełniło ponad 20 mln pasażerów ze 100 krajów. Ocenie poddano ponad 350 linii z całego świata.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy