Wizz Air o powrocie do Modlina. Naszym priorytetem jest Lotnisko Chopina

24 czerwca 2024 10:00
Wizz Air zapytany o możliwość powrotu do Modlina odpowiada, że priorytetem linii jest Lotnisko Chopina. Powrót do Modlina wydaje się mało prawdopodobny.
Reklama
Władze lotniska w Modlinie prowadzą zaawansowane rozmowy z Wizz Airem o uruchomieniu nowych połączeń. Wśród potencjalnych kierunków możliwy między innymi Londyn Gatwick. Dla węgierskiej linii byłby to powrót do mazowieckiego portu po kilkunastu latach nieobecności. O sprawie pisał niedawno Dziennik Gazeta Prawna.

Zapytaliśmy węgierską linie o plany względem drugiego warszawskiego lotniska.

- Warszawskie Lotnisko Chopina pozostaje naszą największą bazą w Polsce i jesteśmy zaangażowani w kontynuację naszego rozwoju i działalności tam. Chociaż nieustannie oceniamy różne opcje i prowadzimy rozmowy z różnymi lotniskami na całym świecie w celu zbadania nowych możliwości, wszelkie potencjalne rozwinięcia mogą być rozważane w szerszym kontekście naszego planowania strategicznego. W tym momencie naszym głównym celem jest wzmacnianie i rozszerzanie naszych usług na Lotnisku Chopina w Warszawie
- mówi w rozmowie z pasazer.com Sasha Vislaus, rzeczniczka linii lotniczej Wizz Air.

- Myślę, że w najbliższych latach mało prawdopodobne jest to, że będziemy otwierać nowe bazy czy to w Polsce czy to w innych krajach. Będziemy bardziej skoncentrowani na konsolidacji, rozwijaniu i ochronie naszych istniejących baz. Jeśli chodzi o lotnisko Warszawa-Modlin, to mamy tam krótką historię. Byliśmy tam obecni przez pierwszy rok jego działalności, ale nasi pasażerowie chcieli, abyśmy wrócili na Lotnisko Chopina. Będziemy wykorzystywać każdą szansę, jaka jest dla nas dostępna na Lotnisku Chopina. Uważamy to lotnisko za naszą warszawską bazę i będziemy ją w miarę możliwości rozbudowywać. Oczywiście rozumiemy ograniczenia infrastrukturalne i być może ograniczenia polityczne
- mówił pod koniec ub. roku Jozsef Varadi, prezes linii.

Wizz Air był już w przeszłości obecny w Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin. Samoloty w barwach przewoźnika operowały z lotniska od momentu jego otwarcia w 2012 roku, aż do zawieszenia wszystkich operacji zaledwie po kilku miesiącach funkcjonowania z powodu wad konstrukcyjnych drogi startowej. Po ponownym otwarciu portu, Wizz Air nie zdecydował się już na powrót Modlina.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy