Iberia wycofa airbusy A319 wraz z odbiorem pierwszego A321XLR

24 czerwca 2024 09:05
We wrześniu br. hiszpańskie linie lotnicze Iberia mają zostać pierwszym użytkownikiem airbusów A321XLR. Wraz z wprowadzeniem do floty nowego typu samolotów, przewoźnik planuje wycofanie z użytku wszystkich posiadanych airbusów A319.
Reklama
Początkowo odbiorcą pierwszego dostarczonego airbusa A321XLR miały być irlandzkie linie lotnicze Aer Lingus, jednak na skutek wewnętrznych problemów przewoźnika, władze grupy IAG w skład, której wchodzą obie linie, zdecydowały się skierować maszynę do Iberii. Pierwszy A321XLR ma zostać odebrany przez hiszpańskiego przewoźnika we wrześniu bieżącego roku i już w listopadzie ma rozpocząć regularne rejsy na trasie między Madrytem i Bostonem. Drugi samolot tego typu Iberia planuje odebrać jeszcze w tym roku i początkowo skieruje go do obsługi połączenia z Madrytu do Waszyngtonu.


Wraz z dołączeniem do floty pierwszego airbusa A321 XLR hiszpański przewoźnik planuje wycofać z użytku wszystkie posiadane airbusy A319. Obecnie linia wykorzystuje sześć maszyn tego typu, które w najbliższych miesiącach będą po kolei skreślane ze stanu floty. W najbliższych latach Iberia planuje wycofać wszystkie posiadane airbusy z rodziny A320ceo i zastąpić je nowszymi odrzutowcami typu A320neo.

Airbusy A321XLR będą dysponowały zasięgiem ponad 8 tys. km. Samolot w dalszym ciągu oczekuje na otrzymanie wszystkich niezbędnych certyfikatów, które zdaniem producenta ma uzyskać już w przeciągu najbliższych kilku tygodni. Kabina airbusa A321XLR Iberii zostanie skonfigurowana w układzie dwuklasowym. Każdy samolot zabierze na pokład 182 pasażerów: 14 w klasie biznes z bezpośrednim dostępem do korytarzy i 168 w klasie ekonomicznej w układzie foteli 3-3.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy