Eznis Airways poleci z Pragi do Ułan Bator

19 czerwca 2024 09:15
Mongolskie linie lotnicze Eznis Airways uruchomią 10 lipca br. bezpośrednie połączenie z Pragi do Ułan Bator. Będzie to dopiero trzecia trasa łącząca Europę z Mongolią.
Reklama
O nowym kierunku w swoich mediach społecznościowych poinformowało praskie lotnisko. Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu w środy i soboty. Do obsługi trasy wykorzystywany będzie zabierający 256 pasażerów na pokład airbus A330, który jest jedynym szerokokadłubowym samolotem we flocie przewoźnika. Eznis Airways istnieje już od 18 lat, jednak linia dopiero w tym roku została oficjalnym członkiem IATA.

W Czechach mieszka około 12 tys. obywateli Mongolii, co czyni tamtejszą diasporę jedną z największych społeczności Mongołów w Unii Europejskiej. To właśnie łączenie tej grupy z krajem ma być gwarantem sukcesu nowego połączenia.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Eznis Airways uruchomią bezpośrednie połączenie z Pragi do Ułan Bator. W Republice Czeskiej, która jest jedną z największych społeczności mongolskiej w Unii Europejskiej, żyje około 12 tys. obywateli tego kraju
– powiedział Jiří Pos, prezes praskiego lotniska.Obie strony liczą również, że nowa trasa pogłębi współpracę biznesową i przyczyni się do zwiększenia wymiany handlowej między oboma państwami. Połączenie będzie także niezwykle atrakcyjne dla czeskich, i nie tylko, turystów, którzy chcą odwiedzić dotychczas nieodkrytą i nieznaną szerzej Mongolię. Od niedawna obywatele Republiki Czeskiej mogą przebywać w Mongolii przez 30 dni bez wizy.

– Mongolia jest ponadto ważnym partnerem handlowym Republiki Czeskiej. Nasze krajowe firmy zaangażowane są w szereg projektów w Mongolii i wierzę, że ta nowa trasa przyczyni się również do pogłębienia wzajemnej współpracy biznesowej. Z pewnością usatysfakcjonowani będą także czescy turyści, którzy będą mogli wybrać się na zwiedzanie Mongolii, gdzie obecnie nie potrzebują wizy
– dodał Jiří Pos.

Dotychczas do środkowoazjatyckiego państwa podróżując z Europy można było dolecieć jedynie z Frankfurtu oraz Stambułu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy